Tema: Automobili
View Single Post
Staro 21.04.2019., 10:36   #43872
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Evo i prvi osvrt MotoMana na Mazdu 3, s Daveom Colemanom (Vehicle Development Engineer at Mazda R&D ili kako to MotoMan kaže: "President - Grumpy Old Man Racing Spokesman, Mountain Bike Crash Association" xD).

Stric mi se zapalio za novu M3, no kad ju je vidio uživo, totalno se razočarao. Motorizacija i nedostak AWDa su dodatni deal breaker. A priče da je torsion beam bolji od multilinka mi se čine kao mazanje očiju. Upravo ovo što Elven kaže, na grbavoj cesti multilink pokazuje svoje prednosti, na glatkoj je svaki ovjes dobar.
Citiraj:
Autor panoramix Pregled postova
U ono vrijeme kad položih vozački, instruktori su bili savjesniji prema kandidatima i moglo se zaista kvalitetno naučiti sva pravila.
Upravo zato se prisjetih da me moj učitelj pitao želim li na AC do Jaske i natrag ( Fićo 750 )
Pamtim njegov naputak za vožnju autocestom i nadam se da se ništa krucijalnog od 1974 . godine nije promijenilo.

Ukoliko se vozi lijevom trakom i pretječe jedno vozilo treba se vratiti u desnu/voznu traku.
Ukoliko se pretječe skupina sporijih vozila npr. kolona šlepera ( u kojoj se u pravilu ne drži dovoljan razmak ) u desnu se traku treba vratiti nakon što se prođe posljednje vozilo ispred kojeg je sljedeće vozilo na dovoljnoj udaljenosti da povratak u desnu traku neće poremetiti siguran i zakonom obavezni razmak među vozilima.
Ne treba nikada zaboraviti da za svaku radnju u prometu vrijedi pravilo da se mora izvesti poštujući propise i na siguran način bez da se ugrozi ostale sudionike u prometu.

Pošto se na AC nalazi raznih tipova vozača za očekivati je da nekome povratak u desnu traku između dva 24 tonska šlepera predstavlja nemoguću misiju, dok će mnogi to odraditi rutinski.
Bravo, potpis na ovo!
Garro je offline   Reply With Quote