Tema: Automobili
View Single Post
Staro 15.04.2019., 19:11   #43754
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor darkydark Pregled postova
Osim što nejde u dugotrajnu imovinu pravne osobe i nemora se full cost posrat odjednom, čemu točno?

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk

evo decki su uspjeli odgovoriti prije mene, a medju najbitnijim, leasing ulazi u operativni trosak firme i sukladno tome smanjiva na kraju godine osnovicu za porez na dobit.


Citiraj:
Autor burmuz Pregled postova
Ok sad pitam jer me fakat zanima. Što je tako loše ako se kupi auto iz lizinga? Čuo sam to već kao da je to katastrofa. Puno kilometara, loša vožnja, što?

par postova ispod sve napisano.



Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Sve ovisi od osobe do osobe, ali auti iz leasinga se nakon isteka ugovora uglavnom mjenjaju i ne otkupljuju tako da ovaj koji plaća leasing ne mora brinuti o daljnjoj prodaji te ga shodno tome ne pazi jer mu je svejedno. Naravno, sad leasing kuće mogu uvjetovati kolateral službenim servisima itd. Također, firme često uzmu auto na leasing jer im je tako isplativije (plaćaju ga dok im treba) i ne vežu se kreditom za imovinu te u slučaju nemogućnosti otplate nema penala.
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Pa jasno. Ne govorim konretno za kupnju, samo kažem odnos novo vs rabljeno (staro 2-3 godine).
Samo kažem, da nema takvih ljudi, mi ne bi imali izbora na "nove" aute od 50k km.

Stav "ne razumijem ljude koji kupuju novo" ne drži vodu uz stav "ja bi radije 2-3 godine star auto s 50k KM".



Ne znam kako je vani, ali znam da u mojoj firmi se auti na lizing ne cijene niti ne paze. Dobro je što ima pakeet da je sve uključeno u cijenu lizinga, pa su održavanja, servisi, gume i ostalo redovno obavljene. Da nema tog paketa, ne bi ništa od toga bilo, tj. auto bi već sada bio za otpad
Možda iz razloga što nije nitko od njih dao lovu iz svog džepa. Mislim, generalno je, ali sve je to na firmu, tako da je nekako lakše dati lovu za to.
Auti se tjeraju, auti imaju KM, auti se ne paze.
Ja sam u firmi dobio ponudu da uzmem passat, star 3 godine, 150k km, 2015. godište, full oprema, 2.0 tdi.
Prvo, auto je bio svake godine 10 puta na popravku (od prvog dana je tako). Drugo, auto ima 150k km. Treće, vozio sam ga, nije mi sjeo. Četvrto, ne kupujem VW, nikada. Peto, znam tko ga je vozio prije mene.
Gabre je offline   Reply With Quote