View Single Post
Staro 18.05.2003., 15:59   #8
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Re: program za usporedbu dva filma

Citiraj:
Originally posted by msvrtan
naime kako capturiram u mjpeg zanima me da li ima koji program koji mi moze pokazati kolika je razlika izmedju tog fajla i kada ga kodiram u divx...posto mi je malo teze okom usporediti koji je najbolji

a frend mi je pricao da gordian knot ima to za dvd ali ne znam da li ima i za bilo koja dva avi-a

zna tko?

tnx
Aaaaaa-koliko vidim svi pile po MPEG-u,a ti si pitao za MJPEG.....
Razlika je sljedeća-DivX jednostavno nije "predviđen" za capture u real-time,mislim...nije da nemožeš...ali sa MJPEG dobiješ ajmo blago reći malo veći file ali poslije možeš puno kvalitetnije raditi konverziju u DivX.

Po meni-sve je to teška pljuga.
Dakle-prvo delaš capture u nekom losless codecu,poslije moraš konvertirat i video i audio...bez-veze...
Da nebi molim te za neku seriju kaj bum propustio delao teška sranja i izgubio hrpu vremena...

Jedino ako si kolekcionar nečeg pa ti je to gušt.

Po meni je najbolje /ak imaš perja/ snimiti u MPEG2,zapeći na DVD pržilicu i gledati na "linijskom" DVD playeru...
Za mjesec-dva budu i cijene tih pržilica još malo pale tak da to meni izgleda nekak najprimamljivija mogučnost...

Inače-ja još uvijek večinu stvari sa telke snimam na VCR vulgaris
Pa ak bi to baš htio spremit-tek onda na komp.
Baš sam bio probao snimiti LOTR sa VHS-a na komp u MPEG2,i stvar izgleda super.

I tak se sva ona čuda kaj delamo na kompu/kaj se tiče snimanja i obrade videa/ na TV-u baš i ne vide...
Jelc je offline   Reply With Quote