View Single Post
Staro 22.03.2021., 17:11   #1070
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
Napokon našao vremena ovaj vikend napraviti na jednoj mašini upgrade xubuntu 18.04. na 20.04
Nekad sam radio čiste instalacije pa uvalio stari /home, ali evo ovo je već 3. put zaredom da sam radio baš upgrade. Svaki puta se nešto malo žešće potrgalo
Sada na 20.04. bilo ovako:- Samba krepala, tj. upgrade proces je deinstalirao pakete, super
- GRUB2 rikavela, ne može se rekreirati jer crkavaju neke skripte. Neki lib netragom nestao, a traži ga upravo taj GRUB.
- Ostalo nekoliko starih, stock kernela 4.x od original 18.04, ali kojima su nedostajali neki paketi o kojima su bili ovisni = apt/dpkg javlja broken packages i ne pomaže ništa. Ne može deinstalirati stare kernele i headere jer mora rekreirati GRUB koji naravno ne radi. To bi bila ona kvaka 22 Riješeno na način da sam morao ručno kopirati libove u path, obrisati problematične grub skripte i zeznuti ga da ne rekreira boot menu. Deinstalirati grub i počistiti njegovo preostalo smeće, nakon toga reinstalirati grub i tek onda maknuti stare strgane kernele.

Otišlo jedno popodne zajebancije, dalje da niti ne nabrajam, a radilo se o manje-više stock instalaciji, ništa posebno.

Da, to je proces nadogradnje jedne LTS verzije na drugu :-)
Preloše, LTS na LTS upgrade i krepa boot loader i samba. Sitnica

Mislim da je došlo vrijeme za otpiliti tu distru i preći na nešto stabilnije tipa Debiana ili na neku rolling distru pa se pomiriti s možda većim utroškom vremena za podešavanje i održavanje. Definitivno ništa čemu je baza ubuntu.
c-shadow je offline   Reply With Quote