View Single Post
Staro 20.03.2021., 18:37   #1062
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor mkey Pregled postova
Inicijalno sam imao problem kod kopiranja na stick gdje bi progress bar protrčao do 99% (više stotina MB/s brzine) i onda bi zaglavio do 100% ponešto vremena, više minuta.
Mene su te (G)UI "sitnice" davno prestale zamarati na *nixu, jednostavno sam se pomirio s njima.

Na Mintu (xfce barem) cak ni ne stane na 99% nego instantno *ne*stane, pa onda fino odem na eject i gledam dok se kruzic vrti i pise busy, pa znam da kopira i kad je gotov jer stick nestane.

RDC zaboravi. Mislim... Remmina radi, ali ako znas kakav je osjecaj s Windows RDC-om, onda mislis da Remmina ne radi. Ali ona zaista radi. Samo je zakurac. Kao i uglavnom sve ostalo vezano za RDC.

Jedina gora stvar na Linuxu od RDC klijenta je RDC server. xrdc je neiskoristivo smece koje mi je na zadnjem Mintu uspjelo bespovratno ubiti DM/WM, koji sada naspram klasicnog xfcea sada izgleda ovako: https://imgur.com/a/jTLEcP9

Otkrio sam, dodatno, da se metrika mreze ne moze postaviti kroz GUI, nego ili brises kroz CLI rutu pa je slozis nanovo, ili koristis zaseban alat. Do'h...

Ali kao i obicno, ako na njemu imas prednosti nad Windowsima (ja ih imam, i to golemih), jednostavno je pomiris s tim nekim nakaradnim stvarima.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote