View Single Post
Staro 20.03.2021., 10:46   #1060
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,940
Da se pojavim s linuxom mislim da bi se ekipa dosta uskomešala, to sigurno. Pogotovo šta su momentalno 70% lockani na MS a idu prema tome da idu preko 95% Dok windowsi za to šta radim su apsolutno nepotrebni, pod uvjetom da mogu ući u AD odnosno da postoji neko adekvatno RDP rješenje. Malo sam se igrao s remminom ali mi je to radilo užasno na lokalnoj mreži. Treba se malo zajabavat s time, a nije da imam potrebu.

Nego, tu me nešto prcka kopiranje fajlova na stick. Par screenshota ovdje. Naravno, USB 3.0 port je u pitanju.

Inicijalno sam imao problem kod kopiranja na stick gdje bi progress bar protrčao do 99% (više stotina MB/s brzine) i onda bi zaglavio do 100% ponešto vremena, više minuta. Tako sam naletio na ovo što u biti "usporava kopiranje" ali pretpostavljam da cijeli proces traje sličnu količinu vremena, nego progress bar pokazuje realniju situaciju.

Mislim da ovaj setting ne zahtijeva restart, probao sam se malo igrati s raznim vrijednostima i dobivam čudne rezultate. Hence ovaj post.

SandDisk ultra Flair mi je malo prije davao write speed (kod ručnog prebacivanja fajla od 800MB) od cca 10 MB/s, sad ide na skoro 60 MB/s, što bi za ovaj stick trebalo biti OK. Benchmark je napravljen sa Gnome disks.

Generičko smeće od sticka, benchmark pokazuje manje od 5 a kod ručnog je išlo preko 5 MB/s . Ne znam igra li partition format neku ulogu. Neki dan sam prebacivo na njege par fajlova i danas sam još nešto htio dodati i ponašao se kao da nema particiju. Pa sam ga formatirao i sada radi. Pitanje je samo je li to do shrot sticka ili je nešto drugo posrijedi.

Cruiser ima dosta jadan write, ali to je 16GB USB 2.0 tako da tu nije ništa dobro niti za očekivati.

Samsung bar 128GB kod ručnog ide do 20 MB/S, benchmark nešto niže. Ne znam igra li bencharku ulogu koji je format particije. Mislim da je za ovaj stick 20 MB/s OK brzina.

Kada sam sve ovo izložio, ne znam više ni koje bi bilo pitanje Pa eto, ako ima kakvih komentara.
mkey je online   Reply With Quote