View Single Post
Staro 06.09.2015., 10:55   #82
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,572
Citiraj:
Autor .Delboy Pregled postova
Najbolje za one koji imaju tih problema, na moj ht prebace na bridge mode, spoje sa žicom, i naprave pppoe konekciju na pc, i onda vidjeti ako se problemi i dalje manifestiraju ili prestanu.
i u bridge mode dolazi do usporavanja istina ne do pucanja veze,najveći problemi su uglavnom svakako kod promjene ip adrese nekad pobere sve,nekad ostaje prazno,uglavnom resetiranje ONT-a pomaže privremeno,
baš zbog toga sam i gore napisao da bi investiranje u novi ruter moglo biti bacanje novaca.

Citiraj:
Autor Drift_King Pregled postova
Da li ovo cudo ima kakav QOS jer u zadnje vrime stalno neki uređaj povuce svu brzinu i stvara probleme drugima.
evo kod mene imam pc,tv,NSA i internet radio priključeno preko žice u mjerenjima je neki k.... poštelan u mreži odnosno ONT-u na centrali na 500 da ruter automatski resetira ,samo priključivanje u praznom hodu NSA uzme 200,PC 100,pokreneš li tekastualnu stranicu odmah dodatnih 50 imali slika dodatnih 50-100 i već počinje usporavanje,pokrenem li bilo što dodatno puca,NSA dok radi uzme sam do 350 na te brojke ima malo utjecaja količina prometa,između najaček opterečenja i recimo jadva da ide je razlika 20-30,e sad ako je ruter stvarno preslab onda bi trebao kupiti malo jači znači oko 1000 kn ruter,ali ako je tih 500 naštelano da bi nam ipak na neki način ograničilo promet odnosno upload(jer o downloadu ni slova u tkomu,odnosno nebune se na količinu),onda je tih 1000kn za ruter bačen novac,po mojoj nekoj logici.
skalar je offline   Reply With Quote