View Single Post
Staro 02.06.2023., 09:24   #472
VelimirSaban
Premium
Moj komp
 
VelimirSaban's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 58
Bok ekipa, našao sam ovaj thread nakon šta sam izgubio hrpu sati čitajući reddit, forume, umorio se... uglavnom, imam shield pro 2019 neko vrijeme i ne mogu nikako riješiti jedan problem:
Shield radi dobro, internet radi dobro, koristim ga i samo odjednom se net (mreža) uspori. YT gotovo ne vrti filmove, EON TV ne vrti programe, KODI ne streama... sve se umrtvi. Stvar se vrati u normalu nakon restarta uređaja, kao da ništa nije bilo. E sad, Dosje X dio ovog problema je: to usporavanje krene random i ne ovisi o brzini mog neta, routeru, switchu, kablovima, ne ovisi da li shield koristi wifi ili ethernet konekciju... ali kad se dogodi, speed test na uređaju i dalje pokazuje full conection speed, samo aplikacije imaju spori net. E sad, da je do mrežne kartice u uređaju, ne bi nigdje net radio dobro (ni u appu za testiranje konekcije), sve mi vuče na neki proces koji se zbloka u OSu a služi inače za streaming aplikacije....
Ne mogu to usporavanje "sam stvoriti kad hoću" ali se dogodi u recimo 2-3-4 sata korištenja. Zadnjih tjedana sam se fokusirao na ethernet, nisam uspio spriječiti ili izliječiti kad se dogodi, onda sam se prebacio na wifi, isto se dogodilo i na isti način nisam mogao popraviti. Pomaže samo restart i onda radi opet neko vrijeme dobro. Ponavljam najluđi dio, ne smrzne se cijeli adapter, jer, aplikacija za test brzine neta i dalje prijavljuje full speed. Čak sam čačkao po procesima androida da restartam sve vezano uz mrežu, sumnjao sam da se neki proces za streaming zbloka, nisam uspio. Kao da se neka "memorija", "cache" zapuni i guši streaming sve dok se uređaj ne resetira.
To mi se događa samo na ovom uređaju koji sad imam, nikad prije to nisam vidio. Jučer sam došao na ideju da nabavim USB to ethernet adapter i probam s njima, ali ne vjerujem da će drugi adapter pomoći kad sam već probao wifi i ethernet. Aaali još ću i usb.
Ima li tko kakvih iskustava?
Ako bi baš morao reći kad - u recimo, 20-30 situacija kad mi se to dogodilo u par mjeseci, čini mi se da se najćešće triggera u KODIju. Tipa, streamam nešto, pokrenem sljedeći film i samo vrti, zatrzava slika, izađem van, pokrenem YT, i tamo bufferira samo, odem u EON da pustim HRT, stoji... pokrenem test brzine konekcije na shieldu - sve idealno brzo! (imam prosječnih 60mbita net, ali toliko app i pokazuje, sa izvrsnim pingom). Resetiram uređaj - sve normalno kao da ništa bilo nije.
Hvala na svakoj pomoći.

Zadnje izmijenjeno od: VelimirSaban. 02.06.2023. u 09:31.
VelimirSaban je offline   Reply With Quote