View Single Post
Staro 04.10.2018., 01:45   #886
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Za sve ovo sto si nadrobio gore ti "baza svega" jedino moze biti KVM/ESX/Xen i hrpa RAM-a za pripadajuce virtualke, jer tu cijelu fabulu neces uspjesno pospreniti na jedan OS nikako, a realno, poprilicno je i glupo, odnosno, da kazem - nemas pojma sto trebas i hoces. Docker ali i DB/PHP i to sve unutar istog OS-a koji ces jos eto "transkodirati i streamati"? Mislim, sto to znaci, cemu ta prica, suludo po dizajnu...
Easy. Easy. Ne radi se o nicemu ozbiljnom, mozda da dodamo “home” ispred “server”.

Ne mora biti vrhunski ni u jednom od navedenih zahtjeva, samo mora radit. Napisao sam sto mi je palo na pamet da ce biti gore, a nista nije fiksno u izvedbi - vise za dojam workloada, buduci da smo u CPU odabir temi. U pravilu se sve moze kontejnizirat. Dugo sam odbijao uopce pogledati Docker, a sada mi izgleda kao neat stvar.

A za virtualke je dovoljan OpenVZ i gore pokoji minimal Debian VPS s do 512MB RAMa i po jednom/dvije jezgre.

Također, što se tiče NASa, ne mora biti savršeno pouzdan, jer će podaci na njemu biti ili backup koji će se još jednom backupirat offsite ili fileovi za koje nije problem ako nestanu. Uz HDDove koji će se koristiti za NAS, bit ce jos i jedan SSD za sve ostalo. Ili dva, u RAID1 ili ekvivalentu.

Za i3 je zgodno da podrzava ECC memoriju, ako ću umjesto tradicionalnog SW/HW RAIDa htjeti ZFS.
IcyTexx je offline   Reply With Quote