View Single Post
Staro 11.11.2018., 21:38   #86
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor sakomako Pregled postova
Rekoh da bi bilo zgodno vidjeti ako je netko dobio kaznu, na što su se pozivali ako je od strane kupca bilo sve legalno, koji su to propisi koji idu njima u prilog i koji je razlog bio da odbiju legalan račun kao dokaz legalnosti, jer se danas softwer kao i ključevi isporučuju u elektronskom obliku, a tako prodaje i sam Microsoft.


Dakle nema više CD, nema USB, kao niti naljepnica. A postoje i rabljene licence.
Nitko ovu licencu za 3-5 USD nije niti kupio za poslovne svrhe pa ti niti ne može pokazati kaznu za to. Sve ostalo što ti kolege ovdje iznose kao primjere su stvarnost koja u Hrvatskoj ne da nema veze sa zakonom nego nema veze ni sa zdravom pameću pa svatko tko želi sačuvati živce, uštediti vrijeme i biti siguran da ga porezna neće gnjaviti niti ne riskira raspravu, pisanje žalbi itd. sa poreznom jer, ako čitaš išta od vijesti vezanih za Hrvatsku, ima hrpa stvari koje nisu u skladu sa zakonom a mirno prolaze.
Npr. neki dan se pisalo o dvije trudnice koje su bile na porodiljnom dok je poduzeće otišlo u stečaj i one su dužne vratiti naknadu koja im je isplaćena za vrijeme porodiljnog.
Drugi primjer je meni iznio jedan frend, radio je prije nekih 15 godina kod nekog privatnika i ispalo da mu ovaj nije uplaćivao mirovinsko i zdravstveno i došla mu uplatnica na njegov obrt za 16.000 kn makar mu je radna knjižica bila uredno poštambiljana a zna se da se štambilj nije mogao dobiti ako postoje bilo kakva dugovanja vezana za radnika.
I onda malo guglaš i nađeš tristo čuda koja na kraju natjeraju ljude da odu u inozemstvo...

Zadnje izmijenjeno od: Sinac. 11.11.2018. u 21:43.
Sinac je offline   Reply With Quote