View Single Post
Staro 07.03.2018., 19:18   #27
wifi
Premium
 
wifi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: ST
Postovi: 229
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
500 korisnika je puno, još virtualke... ne znam ovako napamet koliko bi realno moglo biti opterećenje, ali veliki SATA diskovi nisu za to. Dapače, ako je imalo ozbiljan posao bježao bi od SATA-e u samom startu.
Sad, sve ovisi koliko je ozbiljan posao i koliko se ima para za to.
nije nista ozbiljno, jer da je nebi uopce gleda "liva", "el cheapo" rjesenja... tih 500 korisnika ce samo dobit mogucnost koju dosad nisu imali, dakle, nesto ekvivalentno gdrive-u, samo na lokalnoj razini. dobit ce mogucnost pohrane, a sad hoce li je koristit i koliko, druga je stvar. isto ka sta imas 15gb free na gdrive, a ne koriste svi svih 15, niti ga koriste stalno. smatram da ce opterecenje bit minimalno po tom pitanju.
najvece opterecenje, ka sta sam vec reka, mogu predstavljat virtualke, odnosno njihovi virtualni diskovi koji trenutno mogu izgenerirat poprilican promet.

Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Drukčija je šema 500 stalnih ili povremenih korisnika
definitivno 500 povremenih... to nisu korisnici koji ce "visit" stalno nad tim podacima koje ce pohranit, niti ce ih aktivno koristit.
onih mrvu aktivnijih moze bit do 50, ako i toliko, a vecinu prometa i zahtjeva ce generirat do 10 korisnika, a ti bi tribali bit spojeni na isti switch di je i nas. idem li na ovu varijantu s 2 Gbit NIC-a, mislim da nebi trebalo bit previse problema.

Kroz ovih tjedan dana se nadam da ce se diskovi "oslobodit" tako da cu u praksi vidit kako stvar radi i hoce li uopce posluzit. u krajnjoj liniji, neke mogucnosti ce se zrtvovat.
wifi je offline   Reply With Quote