View Single Post
Staro 05.03.2018., 22:28   #17
wifi
Premium
 
wifi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: ST
Postovi: 229
- prva opcija - postojeca maticna, procesor, Ivy bridge ili Haswell Pentium, 8GB rama, do 6 sata diskova, postojece kuciste i napajanje, podrska za VTx, bez VTd, 0kn ulaganja,

- druga opcija - z370, i3 8100, 16GB ddr4, VTx i VTd, do 6 sata diskova, node 304 i 80+ bronze napajanje, oko 4000kn ulaganja.

- treca opcija - Synology DS416j - 4 sata diska, bez zaj...cije, oko 3000kn

- cetvrta opcija - server grade oprema - maticna, procesor, ECC memorija, LSI SAS kontroler, 8-14 sata diskova, ispod 8000kn mislim da nece ic

Ukupna vrijednost novih 1TB diskova je u najbolju ruku 400kn/disku, a ovo su rabljeni. Novi 4TB diskovi WD Red od 850kn, jeftiniji vec od 700kn.

Call me crazy, ali ne vidim niti jednu racunicu gdje se isplati neko veliko ulaganje u spajanje starih diskova. A ako se ide na potpuno nove, onda opet postojeca rjesenja s do 6 sata portova sasvim zadovoljavaju.
Jedini razlog zbog kojeg bi eventualno triba muscle je kad bi taj file server ujedno hosta virtualke, a to mi je onda jednostavnije prebacit na kapacitetne radne stanice, a ovo koristit iskljucivo kao storage.
wifi je offline   Reply With Quote