View Single Post
Staro 15.08.2013., 19:24   #13
brandon
azriel
 
brandon's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: kavez
Postovi: 246
Došao mi je ICOO Fatty 2 (Ipad Mini klon) pa ću ovdje nabaciti par osobnih dojmova, ako Vas zanima kompletna recenzija bacite oko na:

1. Ovo je po meni astroturfing recenzija, ali neke stvari su dobro i detaljno obrađene:
http://tabletrepublic.com/forum/andr...view-4620.html

2. Mike Cane je u natuknicama obradio 2 kineska review-a:

http://mikecanex.wordpress.com/2013/...gets-reviewed/
http://mikecanex.wordpress.com/2013/...second-review/

I. Logika iza odabira:
Tablet je zapravo za moju djevojku koja čita puno stripova, puno knjiga i sl.
Tablet je morao biti lagan, brz, sa lijepim (IPS) ekranom i dugim trajanjem baterije. 7'' je premaleno, 10'' je preveliko i preteško, dotadašnji 8'' tableti su imali jako širok obrub oko ekrana i bili su relativno teški (cca 470g). Počeli su nicati iPad Mini klonovi fascinantnih specki:
  • RK3188 Quad-Core procesor
  • 1-2GB rama
  • Wireless, Bluetooth
  • XGA IPS ekran
  • Relativno velika baterija (~5000mAh) sa jako dugim trajanjem
  • Fascinantnih 300g težine i 6-8mm debljine
  • Raspon cijene $145-200
Obično kad biram tablet gledam koliko je zajednica oko njega aktivna. Imao sam loša iskustva u prošlost jer sam uzeo jeftin tablet bez podrške (custom romovi i sl.) i onda bi gutao prašinu i nikad nije vidio prave uporabe, nije sve u speckama. Opet sam (u neku ruku) napravio istu grešku sa ICOO-om.


Sa obzirom da sam čitao da ICOO nema najbolji QC (quality control) i da ljudi dobijaju svoj tablet sa raznim defektima odlučio sam ici preko taobao agenta. Znači fizička osoba za mene kupila tablet sa taobao marketa, pregledala ga, slikala, poslala meni slike, i onda nakon što sam ja odobrio je paket poslan za HR.


Za Fatty 2 sam se odlučio jer ima ogromnu bateriju, ima bluetooth i nije imao neke od problema koje su imali YuanDaoM1 ili Chuwi V88.


Pa evo kratki PROS & CONS nakon par dana korištenja.
Pros:
  • 300g težine omogućava dugotrajno držanje u rukama
  • Zbog tankih rubova moguće ga je primiti sa jednom rukom
  • Ima sve bitne priključke: usb, hdmi, micro SD, 3.5mm
  • Wifi ima odličan signal
  • RK3188 proc gazi sve pred sobom
  • IPS ekran ima lijepe boje, odličan kut gledanja
  • Baterija traje jako dugo
  • Nisam još isprobao 8.9'' tablet, ali 7.9'' mi je skoro pa savršena veličina
  • Rockchip je najavio multi-window za tablete na svom čipu.
  • Antutu score je oko 18000, ne pregrijava se uopće.
Cons:
  • Plastika oko LCD-a diše i škripucka pri korištenju. Danas sam ga rastavio i pofutrao na par mjesta i sad je sve OK.
  • Wifi konekcija pukne kad se ugasi ekran, bez obzira na android postavke.
  • Osjeti se zacukavanje kad se sjedne par app-a koji se istovremeno vrte. Koliko sam shvatio to je problem sporog flasha, a ne procesora.
  • Kamere su (barem u unutarnjem osvjetljenju) dosta loše. Slika vani tek trebam napraviti da bih mogao procjeniti objektivnije. Nema flash-a, dok fokus ajd'de radi nekako Tablet nije za slikanje pa mi ovo nije neki deal-breaker zapravo.
  • Nema automatskog podešavanja jačine pozadinskog osvjetljenja.
  • microUSB utor ima malo previše plastike između sebe i konektora, tako da moraš imati malo duži muški dio konektora inače ne hvata.
  • Community je nepostojeći. Nisam našao custom romove, i već par dana pokušavam skinuti sa ICOO-ovog sajta zadnji rom i download ide 2KB/s i puca stalno kad dođe na 30MB.


Moram još detaljno isprobati HDMI izlaz, Bluetooth i kamere vani. Ako bude interesa budem updejtao review. Ja se ne igram, ali taj dio imate u drugim recenzijama obrađen.



Generalno sam zadovoljan, mane možda zvuče grozno ali osim Wifija ništa mi ne smeta osobito. Koštao me oko 1000kn kad uračunam slanje, taobao agenta i paypal provizije. Poslan je China Post-om sa trackingom, nije carinjen. Kod nas takav uređaj nema ni za duplo više novaca

Citiraj:
Autor tutix Pregled postova
Do soma kuna recimo.

Ne treba mi puno, treba mi nešto za prelistavanje arstechnice, engadgeta, indexa u vlaku, pogledat koju seriju u pokretu, odstreamat nešto sa kućne mreže, tipa muziku. Jedino taj 3G modul mora imat jer mi je hotspot na mobu nepraktičan, a želim i podatkovnu karticu od bonbona uvalit u njega.
3G kineski tableti su jako čudni. Imaš 7'' 3G kineze već od $80 ali to su smeća. Kako se penješ prema $200, svakome nešto fali. Većina ih nema IPS ekran, baterije su premale, fali im ili HDMI ili GPS ili tak neki feature. Meni je to sve deal-breaker.

Imaš par dobrih 7.9'' tablet po $185, jel bi ti to igralo igru?

Gledam ovaj popis ovdje

*edit: ovo se čini solidno, ne vidim da sjeku na ničemu: http://www.pandawill.com/freelander-...ck-p77024.html
*edit2: zapravo, nema IPS ekran
__________________
Chasing shadows, all your life

Zadnje izmijenjeno od: LAcy. 27.08.2013. u 11:47.
brandon je offline   Reply With Quote