View Single Post
Staro 21.07.2008., 11:38   #24
Gradjanin
Premium
Moj komp
 
Gradjanin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Livingrad
Postovi: 538
neznam...no vec mi je izlizana i besmislena teza da proglasis neki ram losijim jer je skup. ono, zar je fakat problem tih 300kn,i zar je bolje provesti sate dok neku jeftilen memu dovedes u red da radi kao kako ce raditi i skuplje placeni ram?

nekako se ne slazem s time jer vidim da i u DIY kombinacijama ocanja, znaci bez sponzora i slicnog, ekipa ima skuplje ramove.a to kaj mozes neki jeftilen natjerati da radi kao i skuplja mema, ok, stoji, no jel to vrijedno truda i zivaca?i prije svega vremena.

neznam zakaj, no fakat me zanima kada ce nestati ta 'rvatska skrtost, pa ce se poceti gledati stvari kakve i jesu. marketing je jak, i to stoji, i trudi ti se prodati sve i svasta po sto boljoj cijeni, no siguran sam da ni jedan proizvodac ne nudi jeftine vrhunske komponente.

u slucaju rama, neces naci mikrone na jeftilenima, i neces nikada imati vrhunski ram u svojem kompu. to kaj ces izvuci dobre reze samo dokazuje da i losiji chipovi mogu biti dobri. stoga je kontradiktorno stalno spominjati ovakve ili onakve revizije chipova kad se svi ponasaju ionako razlicito i daju razlicite karakteristike i rezultate zavisno od proizvodaca.a na jeftilen ramu s ko zna kakvom revizijom chipa ti uspijes dobiti reze kao i visestruko skuplji ram. zbunj zbunj...

no, i opet se u svemu tome zaboravlja cinjenica da kupnjom skupljeg rama dobivas zaokruzen i cjelovit proizvod, koji upiknes i koristis. dok s no-name dobivas proizvod na kojem jos moras raditi.pa ga hladiti.pa testirati.pa ko zna kakva cuda da bi dobio reze koje dobijes s skupljim ramom.

uglavnom,prema videnom na netu, mislim da nisi u pravu.vise je suludo tu kod nas 'rvata citati da su svi, ali bas svi idioti jer kupe recimo dominator ram pc-8500 ili neki slican, umjesto da kupe neki jeftilen.iskreno, nekako ne vidim na slikama modova i ocanja da ekipa ima jeftilen supertruper ramove u svojim konfama...no kaj oni znaju...ionak su ludi kaj su kupili skuplji ram koji radi ko i jeftilen...recimo mi 'rvati njima
__________________
°Citius Altius Fortius°
Gradjanin je offline   Reply With Quote