View Single Post
Staro 04.07.2011., 14:49   #115
pc user
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 77
Evo i ja gledam headset do 350 kn.
imao sam do sad speedlinks medusa 5.1 , ali su otišle u nepovrat.
Pročitao sam malo po ovom i drugim forumima i moram priznat da za svaki model postoji različito stajalište.
Ovo su modeli koje sam ja gledao (ono što je dostupno u trgovinama):
creativ tactic3d , creativ draco hs-850, creativ fatal1ty gaming, plantronics 377, steelseries 4H i malo ispod cijenovnog prosjeka speedlink nx stereo.
Uglavnom , potreba je za fps (cod, bb2).
Da li je velika razlika između gore navedenih modela i steelseries siberia jer ako je možda bi kupio zasebno mikrofon.

Vidim da se tema prati sve u 16. Na kraju sam kupio u linksu creativ tactic3d.
Da budem iskren nisam prezadovoljan, ali nije ni tako loše kad se navikneš.
Prvo što me malo neugodno iznenadilo, to je osječaj kad staviš zatvorene slušalice na uši. Onaj osječaj vakuuma je malo neugodan. Ali nakon nekog vremena se navikneš tako da sad to i nije problem. Drugo što me iznenadilo koliko su tihe kad se spoje direktno preko činčeva na onboard zvučnu. Kao da fali još jedan okret u potenciometru. Ipak kad se spoje preko usb-a onda dobivaju snagu. Isti je efekt i kad se ukljući program thx koji je podržava moja matična.
E sad kad je uključen thx ono što opet meni malo smeta je količina basa i drugih dubokih tonova, Ne znam kako bi se stručno izrazio, ali kao da je svega previše.
Postoji hrpa equalizer modova i postavki pa se možda i može to podesiti.
Najviše sam ga testirao na igri black ops. Osječaj sourand efekta se osječa i možeš ćuti sa koje strane netko dolazi.
Ipak bi volio da je zvuk malo čišći. Mikrofon je ok , barem po reakcijama mojih sugovornika na ts-u.
Same slušalice su nešto manje od od mojih prošlih speedlinks meduza 5.1 , ali nakon nošenja od 2 sata nisam primjetio neke bolove. Ipak materijal na meduzi(neki filc) je ipak sretnije rješenje od skaja na creativ (malo se ugriju uši).
Sama slušalice su nekako krhke izvedbe , ta plastika je kao da bi mogla puknut svaki trenutak (ali valjda neće). Prednost je flat kabel koji nekako izgleda otprniji habanju.
Sve u svemu , priznat ću da su moje prošle speedlink meduza 5.1 bile bolje u svim segmentima osim taj flat kabel.
Robusnije, ugodnije , bolji( subjektivno) zvuk. Ali te slušalice su i skuplje 200 kn od ovih creative.
Ne znam kakve su speedlink nx stereo, ali ako su iste izvedbe kao i 5.1 (osim broja zvučnika) mislim da bi moglo biti daleko bolja investicija od ovih creative. Koštaju samo 150 kn .
Ipak za pravu usporedbu trebalo bi napraviti usporedni test.

Zadnje izmijenjeno od: pc user. 12.07.2011. u 10:37.
pc user je offline   Reply With Quote