Tema: Fibernet
View Single Post
Staro 20.12.2020., 18:54   #2
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Evo moje dosadašnje iskustvo s njima.
U petak su nazvali u 17:50 (!) da bi me došli priključit jer im je usput. Dogovorili se da dođu za cca pola sata. Dečki došli oko 18:30, instalirali opremu i isprobali da li sve fercera. Paket 200/100mbit UP/DOWN.
Na LAN portu direktno na routeru mjereno sa OOKLA speedtestom je 216/110mbit. Greška isporučene brzine je veća od normalne koju sam imao sa TCom-om kad nije više bilo 4G veze na hibridnom BOX-u (nakon 100GB, što bi bilo cca 8-10 dana).

Uglavnom, sad sve radi k'o zmaj... update StarCitizena gotov za malo manje od sat vremena, komp spojen na 100mbit LAN port na Xiaomi Mi 3 router koji je spojen na glavni router sa 2.4GHz WLAN-om. Uz ukućane koji gledaju Netflix i surfaju na mobitelima, bez da je itko primjetio download. Prije bi skroz zagušio vezu i trajalo bi 8-10 sati. Možda može i bolje kad iskonfiguriram 5GHz WLAN, ali se tog još nisam uhvatio (znam da je to par min posla...).

Paket je flat, ali na stranicama Fiberneta piše da se usporava ako se prođe 20TB prometa.. nekako me to baš ne brine
Router koji se dobije uz 200mbit ili bržu vezu je Icotera i4850 i WiFi mu puno bolje pokriva moj stan (od 70ak metara kvardatnih). Signal je u najudaljenijem nasuprotnom kutu kuće barem duplo jači nego sa starim TCom-ovim.

Uglavnom, u prvih dva dana korištenja sam jako zadovoljan. Ali još je "medeni mjesec" pa...
JC Denton je offline   Reply With Quote