View Single Post
Staro 13.03.2015., 17:07   #139
potemkin.hr
Akutna lijenčina
Moj komp
 
potemkin.hr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Fiume
Postovi: 1,804
Citiraj:
Autor sti Pregled postova
Ne znam u kojem ti balonu živiš momak, ali pogledaj malo trendove u svijetu gaminga, igre se prvenstveno rade za konzole, a onda se porta na PC.

A ako misliš da konzole nemaju budućnosti, onda imaš problema s jednostavnom aritmetikom i logikom. Sony ne može prozvesti dovoljno plejki koliko ih ljudi mogu kupiti, ali ti si u "člancima" pročitao kako za njih nema budućnosti
I što sad, po tvojem bi morali biti presretni da izbace okljaštrenu verziju za PC, čisto da ove za konzole ne izgledaju kao pokraj PC verzije?
Zna se što se očekuje od PC igara dan danas, a i zna se za koga je CD Projekt radio prvenstveno igre nekad, ali im se očito lagano seli prioritet.

Konzole se naravno prodaju ko kifle, i imaju svoju publiku od nekad, ali to nije razlog za izdavanje carbon kopije konzolnog izdanja, dok sam PC može puno više. Lijenost i/ili ušteda, ništa drugo...

Citiraj:
Autor Amepshi Pregled postova
Zar nije stvarno zabrinjavajuće da se cijela rasprava oko Witchera vodi isključivo oko grafike? Kao da je to jedini element koji ta igra nudi? Pa zašto si ljudi ne skratite muke, uzmite powerpoint, nakeljite 4K ultra kvaliteta skrinšote i evo igre. Samo lupaš po mišu za novu lijepu sliku :-(

Više me zanima kakva će biti igrivost! Pročitao sam dvije knjige na engleskom i moram reći da je u njima atmosfera bila daleko sumornija od igara i osjećaj smrti je bio stalno prisutan. Geralt je morao paziti na svoj korak...

Što će za priču i za stil borbe značiti prilagođavanje igre velikim masama? Dolazak na PS4 i Xbone će im donijeti veliku zaradu, ali znači li to da će igra na bilo koji način biti pojednostavljena upravo da bi bila privlačna širim masama?
Normalno da će se prvenstveno rasprava vrtjeti oko grafike kad je Witcher oduvijek bio jedne vrste benchmark PC gamerima. Normalno da grafika nije sve, ali ćemo vidjeti što će na kraju biti iz te igre.

Za gameplay i nisu nešto ekstra puno detalja van dali, ali ima jako zanimljivih stvari koje su mi zapele za oko:
  • Zamke se moraju postavljati prije borbe jer će ih protivnici izbjegavati u širokom luku ako vas vide da ih postavljate, neće se bezglavo zaletavati.
  • Brojniji protivnici će koristiti svoju prednost i probati flankirati igrača svakom prilikom (što se dosta vidjelo kod vukova), a neka čudovišta i koristiti okoliš u svoju prednosti (napadanje iz vode).
  • Ljudski protivnici će dosta više parirati napade i pametnije se grupirati. Streličari se neće zaletavati naprijed, a bliski borci će i bashati sa štitovima da igrača bace iz balansa.
  • Jedna stvar direktno vezana uz downgrade - mislili su napraviti i da stalaktiti u špiljama imaju kompletnu fiziku loma (uz razne druge objekte u igri), ali su odustali jer pathfinding nije radio kak spada na konzolama, previše objekata za njih pa su NPCevi zapinjali na njima.
  • Ovo će biti i prvi Witcher u kojem neće biti nikakvih loadinga u igri, i konačno ćemo se moći pentrati svuda i skakati!
  • Vidjet ćemo jako zanimljive stvari od AI-a po pitanju faune. Primjer: Ako igrač ubije jelena, u određenom radijusu će ga vukovi moći nanjušiti i sami i reagirati shodno tome. Još se ne zna da li će smjer vjetra utjecati na njuh životinja, ali vrlo je moguće. Također, druge životinje/čudovišta će preferirati različito meso
  • Biti će i zanimljivih slučajnih događaja koji će se odvijati neovisno o igraču, tipa napadi čudovišta na civile, paničarenja konja...
__________________

potemkin.hr je offline   Reply With Quote