View Single Post
Staro 22.11.2018., 15:46   #7889
Domi
-.
Moj komp
 
Domi's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 297
U prosincu 2017. godine, u sklopu garancije, odnio sam iPhone u ovlašteni servis (AgramServis) u Zagrebu i dobio novi uređaj.
Budući da je uređaj zamijenjen za novi, prema članku 425. ZOO, na uređaj sam trebao dobiti novo jamstvo, zar ne?

Danas sam taj mobitel predao u isti ovaj servis te u konačnici dobio informaciju kako jamstvo ne vrijedi jer je od kupnje uređaja (uređaj kupljen u prosincu 2015. godine) prošlo više od 24 mj.
Kada sam se pozvao na članak 425. i tvrdio da na ovaj uređaj vrijedi garancija jer sam u sklopu zamjene dobio novi mobitel na koji mora vrijediti novo jamstvo, dobio sam odgovor kako oni (AgramServis) nemaju ništa s time i kako bih se za ostvarivanje jamstva trebao javiti prodavatelju, odnosno firmi u kojoj je uređaj kupljen (VIP/A1).
Osim toga mi konstantno kao papige ponavljaju da Apple daje 1 god garancije i 3 mj. po zamjeni uređaja ili nekog dijela, a moje spominjanje zakona im očito nije bilo previše relevantno.

Je točno to što kažu da se moram javiti isključivo A1, a ništa direktno Agramu kao ovlaštenom servisu?
Što učiniti? Prijaviti Društvu za zaštitu potrošača?


Hvala!
__________________
KAJ
Domi je offline   Reply With Quote