View Single Post
Staro 08.11.2013., 14:24   #9
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Sve je radilo kak treba 2 godine. Onda mi je sad nedavno riknuo harddisk i mjenjao sam pastu na processoru i od onda sam primjetio ovaj problem.

Tak da vjerojatno se ram podudara, nego nesto drugo je problem.

Kratak opis povijesti:
Imao sam BSOD nedavno, pa sam istrazivao u cemu je problem, prvo sma pomislio da se processor pregrijava jer ga nisam dugo pocistio. Pa sam to pocistio i promjenio pastu, bilo je dobro 2 dana, pa opet BSOD, onda sam mislio sigurno ram nesto sere, i da bacao mi je gresku memtest rama i bio sam uvjeren da je ram, al onda sam vidio da daju ovi iz corsairsa dozivotnu garanciju pa sam pomislio sigurno nije ram. Onda sam skinuo HWINFO i on mi kaze upitnik na HDD, nakon toga je windows poceo govoriti dsmart error na disku da snimim podatke i formatiram disk. Napravio, ali disk je i dalje bio problem. Kupio sam novi disk 500gb i sve je radilo kak treba na 8GB rama. I sad ustekam ovaj 1TB disk koji sam dobio za zamjenu od onog koji je riknuo, dakle imam 2 diska i sad nemogu dobit 8GB rama. Da je procesor krivo postavljenm nije ejr sam ga vec najmanje 5 puta postavljao i prasinu isopuhivao, slotove RAM sam probao sve moguce kombinacije. Jedino mozda bios koji sam updejtao i sad tamo imam load default ili ensto da podesim, nisam nista previse podesavao.

EDIT:
Sinulo mi da probam samo s 500gb diskom ali evo ista prica, sve isto.

EDIT 2:
Evo sad sam spojio oba HDDa i spojio sam CDrom jer imam tamo HIREN pa cu nesto isprobat jos i izvadio sam ram sticke i spojio ih nakion sto sam ih ispuhnuo. . I pazi sad. Sad pise da imam 8GB rama a da koristi 7. I na taskbaru pise total 7GB rama. Pa gdje je sad nasao 7? Ajde ovo da koristi 4 od 8 mi je jos razumljivo, ali sad da je nestao 1 GB ram a imam 2 stcka po 4gb rama mi ej cudno.

EDIT 3:
Sad radi u dual channel modu. Ali fali 1GB.
__________________

Zadnje izmijenjeno od: dada-as. 08.11.2013. u 15:00.
dada-as je offline   Reply With Quote