View Single Post
Staro 24.02.2019., 00:03   #1
jacobbb
Premium
Moj komp
 
jacobbb's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: somewhere
Postovi: 540
Problem sa postavkama grafičke

Pozdrav,

imam NVIDIA GTX 750Ti OC grafičku karticu i otkako sam reinstalirao Windowse 7 i očito skinuo nove drivere i software za tu karticu, više uopće nemam "digital color format" postavke za drugi ekran. Naime, imam dva ekrana spojena na komp, jedan je Samsung LCD (glavni) spojen VGA kablom, drugi je veliki LG UHD TV na kojeg povremeno prebacim i on je spojen preko cca 10 metarskog HDMI-a. Problem je sada sa novim driverima i novim software-om što ne mogu dobiti dobru sliku na tom LG-u jer mi fali "digital color format" koji je uvijek iz bljedunjave slike prebacio na kvalitetnu sliku kakva treba biti. Ovdje gdje je digital color format mislim da je po defaultu pisalo RGB i kad sam prebacio na YCbCr44 to je bilo to, nikakve postavke više nisam trebao dirati slika je bila odlična, no toga sada nema. Netko ima kakvu ideju kako do toga natrag doći? Glupo mi je vračati prastari sofware iz 2015 da proradi. Novi koji imam gore je iz 2019 skinut sa službene nvidia stranice.


Zanemarite brightness, contast, gama i ostale postavke što sam dirao, pokušavao sam (bezuspješno) nekako popraviti sliku na taj način. Nula bodova, samo je još gora.


stare postavke:


nove postavke:
jacobbb je offline   Reply With Quote