View Single Post
Staro 29.09.2016., 07:24   #92
Green_FanBoy
FC Bayern <3
Moj komp
 
Green_FanBoy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Varaždin
Postovi: 255
Mali update, zamjenio sam Palit 1060 3gb, za Gainward 1060 6gb. Identične grafe, osim plastičnog "poklopca" hladnjaka.

Napomenuo bih, ako čitate/gledate testove tih dviju proizvođača iz 7. ili 8. mjeseca, da su u rujnu očito dodali pasivni hladnjak na, vrm-ove (ako se ne varam)? Vidljivo na slici. (srebrni pasivni dio, ispod lijevog ventića)
Ako pogledate rane testove, toga nema, a na moje obje kartice je. Slika je od Palit 3gb, ali ako treba mogu dodati i od Gainward 6gb.

Što se samog rada tiće, nema razlike, obje tihe i hladne. Boostaju skoro identično, čak mislim da na stocku, Gainwardica ide mrvicu više. (1878 vs 1886, nešto u tom stilu..)

Temperature niti na jednoj nisu išle preko 72 C u gamingu, u Valley benchu oko 68 C. Ventići na oko 38-42%, što je nečujno. Preko 55% se čuju, a preko 65% meni (osjetljiv na buku) smetaju.

Što se tiče performansi, na 6gb sam samo Dying Light odigrao kojih sat vremena i na max 1080p nisam uočio razliku naspram 3gb.

Postom želim reći, da ak ose dvoumite da li uzeti nekog "razvikanijeg" proizvođača, ili Palit/Gainward slobodno možete uzeti potonje, jer su grafe "well made". Tek preko 2500fps-a (loading bencha ili sl.) se može razaznati lagani coil whine (na obje), ali ništa iritatno, primjeti se tek ako jako jakooo načulite uši.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	2.jpg‎
Views:	535
Size:	110.5 kB
ID:	17031  
Green_FanBoy je offline