View Single Post
Staro 02.04.2016., 17:42   #42
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Realno od tih tužbi ništa. Ona 4gb vram ima, a to što su segmentirani, te što je pola gige za kurac je druga priča, ali ona 4gb formalno ima. Razlika je samo u tome što su se za segmentiranost kod gtx 970 prešutili, dok se kod gtx 660ti to znalo odmah ako se ne varam. Kao i ona glupa tužba da fx 83xx nisu 8 core. On 8 jezgri ima, a to što arhitektura nije tipična je druga priča. Ne postoji u nijednom propisu definicija jezgre, kao i to kakav mora biti vram. Ono što bi nvidiju (u teoriji) pravno gledano možda moglo sjebati je što lažno oglašavali neke druge elemente - rops i L2 cache. U biti reklamirali su je kao gtx 980 sa manje cuda cores i texture units. Po tome bi trebala biti ono što je R9 290/390 prema 290X/390X sa malo manje stream processors, odnosno malo srezana verzija.

Što se tiče async computea isto ništa od te tužbe. Kolko ja znam podrška za razne elemnte dx12 je podjeljena na nekakve razine. Tako da nvidia formalno podržava async, samo na manjoj razini nego amd grafe (mislim da je to opisano kao tier 2 vs tier3 level). Tu je nvidia isto obavila sjajan marketing sa dx12.1 "feature levelom", kao serija sa najvišom razinom dx12 supporta, po nekima i jedinom serijom sa "full dx12 podrškom" i to u doba kad nitko nije ni znao što je dx12, te nije bilo ni dx12 igara.
Kad odeš na sud ne gleda se više marketing nego da li to funkcionira ili ne. Mogu oni tvrditi da "formalno" podržavaju kolko hoće. Kao što je Oxide lijepo rekao, drajver im je javljao da grafa podržava async ali kada su ga htjeli koristiti - katastrofa i da i dan danas sve slaže u seriju kao i DX11, samo s gubitkom performansi tj. "software emulation" (tako da je navodno, po NVidii async isključen u drajverima tj. NVidia nema asynca).

A ameri ko ameri mene bi čudilo da ne podignu tužbu, dobivali su odštete i za drastično veće gluposti od ovoga.

12.1 je samo fluff kao i kod prethodnih DXeva, ajde mi reci ovako iz glave koja je razlika izmedju 10/10.1/11/11.1 i kolko je to bilo bitno Ne podržava cijeli 12.0 što je mnogo bitnije

Zadnje izmijenjeno od: MikaHR. 02.04.2016. u 17:53.
MikaHR je offline   Reply With Quote