View Single Post
Staro 22.01.2016., 14:23   #1924
beli14
Premium
Moj komp
 
beli14's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Gotham City
Postovi: 511
Citiraj:
Autor Drvoje Pregled postova

1. Uglavnom skini hladnjak, očisti ga od prašine, stavi novu termalnu pastu i onda vidi buku - trošak minimalan (eventualno kupovina nove paste)

2. Ako i dalje buči podmaži vent finim mašinskim uljem (ne WD-40), ostavi "naopako" priko noći da se ocidi, vrat ga ponovo - trošak prihvatljiv (eventualna kupovina male količine ulja koja ti ostaje kasnije za podmazivanje svih ventova u kompu)

3. Ako i dalje buči, vent frkni u koš i stavi neki 80/92mm vent na ovaj sivi okrugli aluminijski blok, stegni ga plastičnim vezicama (tzv. riblja kost), i poprati temperature u igrama - trošak prihvatljiv (besplatan ako imaš vent pri ruci i vezice)

4. javi se ako gornje 3 opcije propadnu, jer 100kn za rabljeni kuler s jednim ventom, za koji nisi siguran može li se namontirat je bacanje love
HAHAHAHA. Da križanac Batmobila i Intel stock kulera imam. očistio sam ga i zamjenio termalnu pastu al meni su temp. koje su prek 85C neprihvatljive pa na MSI Afterburner namjestim da radi na 100% ukoliko dođe do 85C.

Mene samo zanima dijagonalni razmak između vijaka. Onaj Asus hladnjak imam bakerene cijevi barem pa bolje odvodi toplinu. Ovaj Intmobil je komad lošeg alumijija. Nažalost nemam nikakav ventilator pri ruci osim onaj sa intel stock coolera.
beli14 je offline   Reply With Quote