View Single Post
Staro 20.12.2020., 18:29   #295
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Ima li tko tu sa Surface Pro X, dakle ovaj novi sa Arm procesorom? Dobio ga na poslu prije pola godine i do sada ga koristio svega par puta i to Vpn->Remote Desktop na neki od servera kojeg je trebalo brzinski rebootati navecer ili slicno. Ostatak vremena je stajao u torbi.
Kako curama opet trebaju tableti za online skolu, dvije su dobile iPade, a najmladja je dobila moj Huawei M5 tako da cu ja sada koristiti ovaj Surface za multimediju pred spavanje. Kodi radi odlicno sve osim HEVC streamova. Ima li tu lijeka? Osim toga, za tablet od skoro 1600€ mi je poprilicno spor i bugovit. Windowsi su friski i updateani, ali mi se sve nekako vuce i radi mlitavo. Ne mogu vjerovati da bi netko za ovo dao tolike novce, tj. da Microsoft kao ugledna kompanija ima obraza za ovo traziti toliko novca.
Sto se tice Arm arhitekture i kompatibilnog softvera, srecom pa sam nezahtjevan korisnik i da mi radi driver za printer koji imam doma, a ostatak mogu zavrsiti preko browsera i navedene vpn-rdp kombinacije. Da mi treba bilo kakav specifican softver koji ima samo x64 verziju ili se ne moze emulirati, bilo bi veselo. Uglavnom, po meni uzasan poluproizvod koji ocito nikada nije uspjesno prosao beta fazu i na silu je izbacen u prodaju.
WraGG je offline   Reply With Quote