View Single Post
Staro 26.03.2019., 12:23   #40
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Da se razumijemo, pričamo o ledomatu na vratima koji pretvara vodu u led direktno i izbacuje van pritiskom na tipku na vratima s vanjske strane.

Imam Samsung frižider koji ima ledomat u sklopu ledenice, radi odlično i nemam brige s njim. Takav i mislim uzeti.

No, ovaj s vanjske strane je problem, imam i njega u firmi, voda prije nego što dođe do ledomata prolazi kroz filter koji košta 400kn (najjeftiniji u VŽ, provjereno), a preporuča se zamjena svakih 4-7 mjeseci ovisno o korištenju.

Mogu ti provjereno reći, ako se prekorači taj rok par mjeseci, led poprima čudan miris i okus, pa tako i voda/sok počne smrditi.

Ne bubam, koristim ga svakodnevno.
Na LG-u imam ledomat koji je u sklopu ledenice i koji izbacuje led van pritiskom na gumb (mogu birati kocke, crush ili ledenu vodu), bez otvaranja ledenice. Vodu dobiva direktno iz vodovoda i ima taj filter. Filter sam u sedam godina koliko imam frižider zamijenio dva ili tri puta. Zadnji put sam ga mijenjao prije više od godinu dana (možda i više), a led nema ni okusa ni mirisa. Cijena filtera je 220 ili 250 kn, ne sjećam se više.

Gle, ne znam u čemu je fora, ali očito imamo različita iskustva. Ledomat zbilja često koristim, posebno sad kad kreću topliji dani.
Garro je offline   Reply With Quote