View Single Post
Staro 02.08.2009., 18:43   #144
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
Ja sam AHCI na XP-u ukljucivao nakon instalacije win. I to jos prije nego je bio vodic na ovom forumu. Uspjelo je iz prve. Radilo tako bez problema par mjeseci kad mi se desilo da iz drugih razloga moram radit reinstall i onda mi se vise nije dalo zezat s tim ukljucivanjem.

Na Visti i 7 koji to podrzavaju iz instalacije imam AHCI ukljucen i na ICH10R i na dodatnom kontroleru. Sve radi bez problema cak sam na win 7 dobio mogucnost "safely remove" iako je nije bilo na visti.

Moja preporuka ti je da se ne zamaras s AHCI. Hot-swap, NCQ i ostale sitnice za prosjecnog korisnika XP-a nisu vrijedne zajebancije s ukljucivanjem i ubacivanjem drivera. Osim naravno ako stvarno sad nema neka automatska mogucnost.

Za prebacivanje ili backup cijele instalacije win probaj acronis true image ili migrate easy. Ja sam s migrate easy prebacio cijelu instalaciju na drugi disk. Nije free, al pogledaj mozda s trial mozes obavit citav posao.

@ xulos, ako nabavljas USB ili eSATA vanjsko kuciste uzmi najjeftinije ili ono koje ti se po dizajnu najvise svida. Sama tehnologija izrade tih kucista je toliko jednostavna da nemas prevelikih razlika izmedu proizvodaca. Ja sam imao vise komada icy box kucista kod sebe, sto usb, sto esata i sva su radila ok. Tako da je moja preporuka za icy box.
Rain Man je offline   Reply With Quote