View Single Post
Staro 22.05.2020., 11:54   #7895
TheBEaST
Premium
Moj komp
 
TheBEaST's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 666
Naravno, svatko kupi ono što mu je ok za njegove potrebe i želje. Tak i kod matičnih ploča imamo puno izbora i slobode, ali nažalost svake godine sve više i više cijene.

Ja jedva čekam jesen da vidim koju kombinaciju uzeti. Prodao sam prije par tjedni 9900K, matičnu i grafičku, tako da sad preživljavam na službenom laptopu s Ryzen 3200U + NVMe SSD-om

Vidjet ću koja bude kombinacija najbolje isplativa, ali i solidne jačine da idućih 5 godina budem bezbrižan. Zasad je plan neka jača B550, 4700X ili 3900X, odnosno CPU sa 12C/24T (ovisi što bude jače i isplativije) te RTX 3070 ili 5800XT/BigNavi kaj već bude isplativo, ali s poštenim hlađenjem.

Neki osnovni model matične B550 ili x570 sigurno ne bih uzimao jer mi treba dodatna oprema koju nude, tako da bi sad radije neki jači model B550 nego neki osnovni od x570.
Vjerovali ili ne, uopće me ne zanimaju matične koje nemaju onaj debug LCD ekran koji mi nakon boot sekvence prikazuje temperaturu CPU-a. Jednostavno sam se toliko navikao na to još od Msi Z77 MPower matične i nakon toga, svaka ploča mora to imati. Uglavnom su MSI modeli isto bili. A svaka ploča koja to ima, ima i bogatu ostalu opremu. LED rasvjeta mi nije toliko bitna kod matičnih, ali opet imaš mogućnost da si pališ gasiš kak ti je volja.

Zadnje izmijenjeno od: TheBEaST. 22.05.2020. u 13:19.
TheBEaST je offline   Reply With Quote