View Single Post
Staro 03.03.2008., 21:54   #44
Omega
Premium
Moj komp
 
Omega's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,224
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Nego, daj mi reci jel nužno završni sloj boje brusit, nanosit prozirni lak te onda polirat? Dali bi bila bitna razlika u kvaliteti ako zadnji sloj boje ispoliram bez nanošenja prozirnog laka?
isprike... nesto mi ne stima sa forumom, ne salje mi obavijesti vise kad netko odgovori... neznam jesam li izoliran slucaj ili je svima... uglavnom

naravno da nije nuzno... ali brusenje zadnjeg sloja nije brusenje, vec ravnanje boje. kad se boja sprica iz kantice, onda su slojevi neujednaceni, kako to pituri zovu, dobies "narancinu koru". dakle boja izgleda kao blagi oblik narancine kore, sa udubinama i izbocinama po sebi.
ako zelis lijepi odraz, onda se toga moras rijesiti.

nanosenje prozirnog laka ce umanjiti ovaj efekt, buduci da on popunjava malo sve te neravnine. ali ne u potpunosti, jer na kraju krajeva i sam bezbojni ima teksturu narancine kore kad se nanese... dakle ako zelis savrseni odraz, onda moras i njega ravnat pa tek onda polirati.

razlika u kvaliteti? ...hm... ajmo ovako
kad nebi nista ravnao, samo boja+prozirni lak, imao bi savrsen odraz predmeta na udaljenosti cca pola metra max. sve sta je dalje od toga bi bilo iskrivljeno u odrazu
sa ravnanjem i poliranjem mozes bez problema dobit savrsen odraz aviona u prolazu

Citiraj:
Autor TDK Pregled postova
hm pa taj kotacic ima njeznu spuzvu ko bebina guza, jos se stavi pasta, nemre se boja sjebat. al opet nisam siguran, nije isto ko na autu, zavisi kak je pofarbano

dobio polirku pa cemo probat na trenutno projektu
ako bude radilo ustedit ce mi dosta vremena
__________________
Casemodd logs : Dragon Storm, Kali, Entourage


Complete Case Painting Guide
Omega je offline   Reply With Quote