View Single Post
Staro 18.10.2014., 15:42   #137
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Subjektivnu stranu nikad ne treba zaboraviti. Po meni je to najvaznija stavka. Jer ono sto odgovara mene ne znaci da ce odgovarati i tebi. Naravno, vrijedi i obrnuto.

Moram priznati da sam jako malo razumio od ovoga sto si napisao za retine i 4x pixela, itd. Shvacam poantu, no iskreno, nije moje podrucje, niti sam se ikad pretjerano zanimao za isto.

Ali, sve sto moras napraviti je vidjeti tu retinu uzivo. iMac kojeg si vidio sigurno nije retina, tek su prekjucer izbacili prvog iMac retinu. Tog kojeg si ti vidio je samo 27 ekran sa 2560x1440 rezolucijom. I da, sve je sitnije, jer rezolucija je velika (unatoc velicini ekrana). Nista drugaciji nisu npr. Dell 27 monitori sa istom rezolucijom koji su poprilicno popularni, posebice kod nas.

Poanta retina ekrana je npr., da 1440x900 obicni ekran ima istu velicinu svih elemenata, kao i retina ekran. Samo ovaj ima dosta, ali bas dosta gusci, cisci i ljepsi prikaz istih.

Posebno to dolazi do izrazaja kad je txt u pitanju. Zato i meni godi toliko. Dosta citam dokumentaciju, dosta programiram. Previse za vlastito dobro (oci), no ok. Sa retinom mi je to puno, ali bas puno lakse. Nema onog crvenila oko ociju kao kod obicnog ekrana, ne peckaju oci i sve to.

Sad, posto znam barem 10ak ljudi sa retnom, ni jedan se nikad nije bunio. A kako pratim stvarno dosta stranih portala, nisam iskreno skuzio da se bilo tko bunio na retinu. Ja jos svoju drzao na 3300x2100 (1650x1050) rezoluciji da smanjim txt kao i UI elemente. I sve savrseno radi. Mogao sam ici i na 1920x1200, no to je vec previse. Presitno sve bude. Ali znam ljude koji cak i tako drze, mada ni sam ne shvacam kako ista procitaju/vide bez napora.

Inace, imam savrsen vid. Za sad. Nemam dioptrije niti bilo kakvih problema. Osim crvenila i podocnjaka
Mileni je offline   Reply With Quote