View Single Post
Staro 15.07.2019., 12:08   #1092
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Jel moze netko pomoć, naime u stanu imam bojler Vaillant VUW SOE 202/2-5 R3 (kombi, grijanje i topla voda) i na njemu je bio spojen prvo obični termostat (VRT 30) za kojeg trebaju 3 zice (logično u zidu su crna/plava/žutozelena), nakon toga sam kupio VRT 250 i za njega trebaju samo dvije zice da se spoji (u mom slučaju su to bile crna i zutozelena) a treca je ostala u zraku-nespojena ( i ta plava sto je ostala viska je nula).


Sad zelim kupiti smart termostat tipa ovo koji naravno dolazi u vise varijanti (za električni bojler, za podno električno i za plinski bojler/vodu. Prema onome sto pise na Aliju, meni treba model BHT-002-GCLW(Wifi) i tu je shema spajanja (gledamo GC regulator) pa mi nije jasan ovaj "dry contact"?


Ok, ovaj smart termostat zahtjeva fazu i nulu (to nije problem jer imam fazu i nulu) ali dok to spojim, ostaje mi samo jedna žica (žutozelena) i kud onda nju spojit?




Unaprijed hvala i LP






Ako je točno što kažeš, da je crna faza a plava nula (da nije možda izgorio osigurač kad si spojio na stari termostat plavu i crnu na kontakte) a žuto/zelena ti je povrat faze na bojler.

Tada trebaš po shemi novog bojlera spojit crnu na kontakt 1 i 4, plavu na kontakt 3 a žuti zelenu na kontakt 2
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote