View Single Post
Staro 13.02.2007., 00:55   #23
beroland
to te ja pitam
Moj komp
 
beroland's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 572
Citiraj:
Autor yedwy Pregled postova
To su gluposti što mislite u čemu je razlika za napajanje ako ga gasite na tu sklopkicu iza ili na kablu/letvi?

Teoretski samo može još nastati neka indukcija kad upališ 4-5 potrošača odjednom na razvodnoj letvi i iscurit negdje di netreba ako je sklopkica cjelo vrijeme upaljena (mada nisam čuo da je to iko ikad prijavio da mu se desilo) ali bome niti teoretski ne kopčam kako bi ostavljanje te sklopke stalno upaljenom moglo zaštiti napajanje...

BTW ja sva svoja ATX napajanja gasim već 10g na sklopku i niti jedno mi nije crklo...
Osnovna pretpostavka je bila da svaki dan gasiš komp kao većina prosječnih korisnika (naravno, ne radim to nakon puno pametnih sugestija ovdje dobivenih). I zatim, moja razmišljanja i dilema bili su, između ostalog, otprilike ovako: da li se sklopka na PSU-u može "istrošiti" ako se pali i gasi skoro svaki dan cca 350 dana u godini, a drugo (pretpostavljajući da je sklopka na PSU-u kvalitetnije riješena od sklopke na produžnom od 20kn) da li svakodnevno paljenje i gašenje napona samo na produžnom, s time da je sklopka na PSU-u konstantno upaljena, moža kako naštetiti konfi.
__________________
1: Intel Badaxe2 () C2Q Q6600 () 2x2GB Kingmax 800MHz () Gigabyte GF 7300GT () 2 x Seagate 7200.10 320GB SATA II () Corsair VX 550W () DVD±RW LG H22 () Rebel 12 Economy
2: Gigabyte GA-965GM-S2 () C2D E6400 () 2x1GB Kingmax 667MHz () Seasonic S12 380W



beroland je offline   Reply With Quote