View Single Post
Staro 25.08.2009., 00:53   #92
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Overclocking Atoma na Lenovu s10e

Ovo sam priupitao (izmedu ostalog) u jednoj temi pod "prijenosnicima" no mislim da cu ovdje prije dobiti odgovor, pa evo, dio toga c/p:

Dakle htio sam malo kloknuti ovo malo cudo. Posto se ne moze iz biosa, primoren sam to uraditi iz windowsa. Jedini program s kojim sam to bio u mogucnosti (cisto da mi prepozna hardware i omoguci da ista mjenjam) je SetFsb.
Imao sam malih problema i sa njim jer je za ikakve izmjene potrebno znati model Clock Generatora.
Dugo nisam uspio na internetu naci koji je tocno u mom modelu, tocnije nailazio sam na kontradiktorne informacije. U konacnici je ispalo da je rijec o "SLG505YC264BT" (no nisam ni za njega jos uvijek siguran, znam samo da mi jedini dopusta mjenjati FSB a da se komp ne rusi).
Kad sam napokon uspio mjenjati frekvenciju skontao sam da se mali mališa drzi vise nego dobro
No prije nego sam i krenuo sam rekao sam sebi da cu stati na 2GHz jer sam citao po netu da je to dovoljno da 720p filmovi prestaju stekuckati (na 1.6GHz malo zastajkuje, nista strasno ali zna iritirati). I stvarno radi, uz to cijeli sistem nekako lakse dise u svemu (drmnuo sam i dotu malo cisto da vidim kako ide, druge igre se ne usudim ).
Problem je u tome sto kad promjenim FSB pa makar i za 1MHz njegov 160GB storage hard disk doslovno nestane.
Nema ga u device manageru, i nisam ga nikao uspio "povratiti" natrag.
Dodatni hard od 500GB koji mi je spojen preko USB-a i dalje uredno nastavi raditi, kao i SSD koji je u laptopu.

Ne kontam zasto bi mi hard disk koji je pristekan na SATA kontroler bio osjetljiv na FSB od proca?
I ako znate za neki program za clockanje koji bi mogao raditi i na Atom platformi, vicite!

EDIT:
Clock generator ipak nije onaj, tocan je "ICS9LPRS501", no problem je sto ga nema medu ponudenima u programu. Mozda je i to razlog zasto se posemere neke stvari pa disk nestane. Bilo bi najbolje kad bi imao neki program koji nije ovisan o clock generatoru, ali nisam uspio jos nista naci a da je u mogucnosti clockati i atoma.
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585

Zadnje izmijenjeno od: Igorr. 25.08.2009. u 11:27.
Igorr je offline   Reply With Quote