View Single Post
Staro 26.11.2019., 23:28   #2172
bokinho
Registered User
Moj komp
 
bokinho's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Usa
Postovi: 253
Citiraj:
Autor Doom Pregled postova
Ovakve stvari me upravo i zanimaju. Taj lock se može dogoditi sve i da ugasim remote na routeru čim "centrala" prepozna različitu MAC adresu modema ?
Pa kaako onda funkcionira akterna ? I ona je u osnovi bazirana na modemu koji ima neku MAC adresu...


Mislim, nije ni reset linije nešto strašno. Ovi iz korisničke službe valjda imaju veliko crveno dugme koje šibnu čim im se korisnik požali na uslugu .
Nazovem 0800 i resetiraju liniju u 5 min. Glavno da ne bude većih problema.

----------------------

Stvar je u tome da T-com tehničari pokrivaju ogromno područje i nastoje sve probleme koje korisnik prijavi riješiti u max 10 minuta.
U Dubrovniku su čovjeka uvjerili da je problem u kućnoj instalaciji. Ovaj je kopao podove i zidove da provuče UTP, a greška je očekivano bila na regleti u jednoj nedostupnoj razvodnoj kutiji do koje se trebalo penjati .


Ugl hvala svima na info i savjetima.
Ima i drugih rješenja ako procijenim da je ova ideja sa routerom nepraktična / potencijalno problematična.
U zadnje vrijeme skoro da 99% se vise portovi ne zakljucavaju automatski,tako da nema problema, mozes mijenjat rutere na linijama koje oces, svaki put ce acs povuci novi mac u sustav.

Kod vectoringa jedino nekad moras cekati 2,3,4,5 minuta da se ruter uopce sinkronizira, vjerojatno zbog nekih rutera na fttcu koji nisu vector kompatibilni pa guse dslam.
bokinho je offline   Reply With Quote