View Single Post
Staro 23.11.2019., 11:07   #2162
Doom
Émile Flournoy
Moj komp
 
Doom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Okokolo Pule
Postovi: 1,492
Citiraj:
Autor okarm Pregled postova
aha, ti to mislis u fusu radit? kaj ces napravit recimo kad dodjes nekom ko ima a1, spojis tudji modem, izmjeris, vratis stari modem, a modem recimo ne zeli vise povuci podatke dok preko HTovog smca ne napravis lock/unlock i reset porta?
Ovakve stvari me upravo i zanimaju. Taj lock se može dogoditi sve i da ugasim remote na routeru čim "centrala" prepozna različitu MAC adresu modema ?
Pa kaako onda funkcionira akterna ? I ona je u osnovi bazirana na modemu koji ima neku MAC adresu...


Mislim, nije ni reset linije nešto strašno. Ovi iz korisničke službe valjda imaju veliko crveno dugme koje šibnu čim im se korisnik požali na uslugu .
Nazovem 0800 i resetiraju liniju u 5 min. Glavno da ne bude većih problema.

----------------------

Stvar je u tome da T-com tehničari pokrivaju ogromno područje i nastoje sve probleme koje korisnik prijavi riješiti u max 10 minuta.
U Dubrovniku su čovjeka uvjerili da je problem u kućnoj instalaciji. Ovaj je kopao podove i zidove da provuče UTP, a greška je očekivano bila na regleti u jednoj nedostupnoj razvodnoj kutiji do koje se trebalo penjati .


Ugl hvala svima na info i savjetima.
Ima i drugih rješenja ako procijenim da je ova ideja sa routerom nepraktična / potencijalno problematična.
Doom je offline   Reply With Quote