Tema: Tomato
View Single Post
Staro 05.06.2018., 12:46   #530
Dundimonio
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Osijek
Postovi: 66
Citiraj:
Autor simpleplan Pregled postova
Imao sam tarifu od 6000 svega i kraljevi mi prošli mjesec pošalju cca 250 kn računa (imao sam 3-4 paketa po 500 koje bi otvarao svaki put kad bi došao SMS da sam sve potrošio) umjesto 150. Cijela razlika računa je bila na MB van paketa. Smanjili su mi na 150 u stilu ''prvi put vam je pa ćemo ti oprostit'', a ja sam lagano platio i prešao na tele2. 17.5.


I sad mi dođe račun za peti od tomata od 404 kn
https://ibb.co/b6Cg08


Jel imaju oni uopće pravne osnove ovako nešto poslati? Prebacit ću 3d paket na tcom i cijelu familiju koliko su me naživcirali.
Imaju osnove za 5. mj., vjerujem da si u tom mjesecu napravio prijenos na drugog operatora. Račun ti je izdan za ostvarenu potrošnju, nisu fiktivni iznosi.

Mjesečna naknada za tarifu ti je obračunata razmjerno broju dana tijekom kojih ti je broj bio aktivan u 5. mj. na Tomatu, iliti pro-rate obračun.

Na navedeni način ti je obračunata i količina jedinica koje su ti uključene u mjesečnu naknadu tarife, a koje jedinice si prekardašio.

Najviše što možeš jest podnijeti prigovor na iznos računa, u sklopu rješavanja prigovora moraju ti se očitovati, prethodno čemu i provjeriti vrijeme slanja obavijesnih poruka o potrošnji, a koje ako su kasnile ostvaruješ pravo umanjenje potrošnje od trenutka ispunjenja uvjeta za slanje obavijesti do trenutka slanja obavijesti o potrošnji.

Sent from my HTC 10 using Tapatalk
Dundimonio je offline   Reply With Quote