View Single Post
Staro 05.04.2018., 19:29   #1895
Colossus
Premium
Moj komp
 
Colossus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 378
pitanje za upućene;

Na Redmi Note 4x MIUI Global v9.5.4.0 ( zadnji offical update) uspješno sam obavio unlock bootloadera, instalaciju TWRP custom recovery, te root sa Magisk Managerom, sve radi savršeno nikakvih problema u tom pogledu.

Pitanje 1:

sad me zanima kada sljedeći put budu stizali official sistem updejti od Xiaomija (trenutno postavio na manual install) jel moguće jednostavno napraviti system update bez nekih problema, pošto nalazim konfliktne informacije na netu i na samim oficial stranicama TWRP gdje piše da nije podržano dok na Magisk Manager sajtu piše da je podržan OTA updates.

Pod predpostavkom da nije moguće instalirati update automatski (kao što je to bio slucaj sa SuperSU rootom) rješenje bi bilo manual download offical stable ROM-a sa Xiaomi stranice i ručno ga flashnuti preko TWRP recovery + odmah ubaciti Magisk Manager zip da se dobije root nazad?

Također pošto se sad koristim Magisk Manager predpostavljam da mi onaj DM verity/Lazy Flasher zip više nije potreban jer Magisk ima drugaciji način hendlanja po sistemim particijama nego SuperSU?

Jel to radi bez problema i da li se gube neki podatci ili root nakon toga uz predpostavku da ništa ne diram nego samo flasham novi rom na postojeću konfiguraciju?


Pitanje 2:

Gledam i ovaj Red Wolf recovery alternativu TWRP za Redmi mobitele koja navodno podržava OTA updates čak i inkrementalni kada ga se instalira umjesto TWRP. Jel probao tko isti i kakva su iskustva sa updejtima?

https://forum.xda-developers.com/red...oject-t3653704

https://www.youtube.com/watch?v=wUHE9y63C-I


Pitanje 3:

Također instalirao sam Titanium Backup Pro verziju i slozio sebi backup svega prije nego sam krenuo deinstalirati neke stvari sa moba, tipa systemske apps sve vezano za facebook, neke google stvari koje ne koristim (znači sve od googla) ostalo nisam dirao, i trenutno mob radi savršeno bez ikakvih problema, ali me zanima da li ce biti problema tokom system updejta s obzirom da sam odinstalirao ta sranja sa moba.

EDIT: nvm našao sve što mi treba.

Zadnje izmijenjeno od: Colossus. 06.04.2018. u 19:37.
Colossus je offline   Reply With Quote