View Single Post
Staro 29.05.2017., 13:33   #15
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Citiraj:
Autor Alvin Pregled postova
Što se A9 tiče, teško da će netko ozbiljno shvatit profesionalni aparat koji se pregrijava a meni osobno nije jasno da inžinjeri Sony-a ne mogu riješiti taj problem. Pitanje je, žele li uopće?
Nekako se nadam da je sve to skupa patka.
No, s tehničke strane A6xxx serija ima ukupnu potrošnju do 5w. Neka svih 5w odlazi u grijenje elektronike i senzora, tih 5w TDP meni se ne čini kao nešto što se ne može u magnezijskom kučištu od magnezija disipirati u okolinu. Ponavljam manje od 5w.
Drugi brendovi štite svoj lineup profesionalnih video kamera time što okljašte fotoaparate, ja sam dojma da Sony to radi na način da loše dizajnira disipaciju topline.
Mislio sam da smo zaključili priču o grijanju i o tome da A9 nije video kamera... Očito nismo.

Profesionalni fotoaparat nije profesionalna video kamera. Kad to shvatiš, onda možemo dalje. Tema su fotoaparati i oprema, a ne profesionalna video oprema.

Veliki senzor + stabilizacija + malo tijelo + velika količina topline koja se nema gdje osloboditi = pogodi što

Temperatura dostigne točku gdje elektronika kaže da bi bilo dosta i aparat se ugasi.

Dodaš još k tome bateriju koja se grije sama po sebi i eto ti još jedan izvor topline i još jedan razlog da zaštite ugase aparat.

Zašto laptopi ne mogu biti serveri?? Toliko bi mjesta uštedjeli koristeći laptope umjesto ogromnih rackova u ormarima. Oboje su računala, laptop čak ima i svoj ekran, a na manje mjesta. Probaj to predložiti!


Fuji sad ima nekakvu polurješenje u vidu gripa za X-T2 koji kod snimanja videa koristi baterije iz gripa umjesto one u tijelu, pa može snimati nešto dulje, no opet nije trajno rješenje.

Sve se može riješiti, no zašto bi. Canon i Sony imaju odjel za profesionalnu video opremu. Ozbiljan snimatelj neće kupiti fotoaparat za video. Zašto ovakav patent nikad nije vidio svjetlo dana?
https://petapixel.com/2013/07/06/nik...-heat-storage/
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 29.05.2017. u 13:42.
1v@n je offline   Reply With Quote