View Single Post
Staro 08.02.2011., 11:31   #1
ante2
Premium
Moj komp
 
ante2's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,300
NAS - Network Attached Storage ili mrezni disk

Drage lege forumasi posto se vec cca 2 godine druzim sa NAS uredzajima reko ajde da pokrenem temu u kojoj bi se mi NAS-aši malo druzili izmjenjivali iskustva i trazili odgovore na probleme.

Osnovni razlog za nabavu NAS-a je bio taj sta se u firmi pokazala potreba za file serverom ali nije bilo volje i vremena za slaganem PC verzije doticnog + trebalo mi je je nesto sta je jednostavno za koristenje i ne zauzima puno mjesta, poslje se pokazalo da trosi i jako malo struje.
Odluka je pana na firmu Synology i kupljen je DS409+ NAS.
http://www.synology.com/enu/index.php

E tad sam se ja zaljubija i nakon nekog vremena kupio za doma DS109j verziju (prije neki dan prodana u dobre ruke i kupljn DS211j).
Zapravo sam prvo kupio ICY BOX IB-NAS4210-B ali on se pokazao totalno inferioran prema Synology NAS-ovima pa je jako brzo zavrsio u ormaru i na kraju je prodan isto legi sa foruma.

Za prvu ruku samo ovoliko, vise detalja i podataka o brzinama prenosa podataka, radu u OS doticnih NAS-ova i inih podataka ovih dana kad malo vise istestiram DS211j.

Cisto grubog primjera radi u DS409+ su dva WD RE3 1 TB (WD1002FBYS) u RAID 1 polju, spojena na GB mrezu, za prenos 7GB (ripani DVD) mi treba oko 2 min.

Pozivam sve forumase koji imaju NAS da se jave i napisu koju rijec iskustva, a znam da nas ima barem troje na forumu koji imamo NAS

__________________
MSI Z77 MPower
Intel i5 3570K @4,2GHz, NOCTUA NH-U12S
Gigabyte GTX 1070
DDR3 16GB (4x4GB) 1600Hz Corsair Vengeance
Carbide Series Air 540, Corsair RM750i
CREATIVE LABS X-Fi Titanium-Kingston HyperX Cloud
DELL U2515H
Synology DS413
ante2 je offline   Reply With Quote