View Single Post
Staro 15.10.2017., 21:42   #2894
exer1212
IM
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: tu
Postovi: 180
Koji proc

Pozz..

imam nekih dilema

Nisam neki veliki gamer, odigram tu i tamo, iskreno ni ne pratim sta izlazi od igara itd, jedino sam fan PES-a i to je to

E sad , posto imam vec dosta star i slab pc, amd athlon x3 450 ( ne radi kako treba kad je otkljucan), i gtx 460, 8gb ddr3, ploca je asrock 880gmh/u3s3


ugl vidi se da fali snage procesori i pri normalnom radu, jednostavno je cijeli sustav dosta spor, otvaranje tabova itd


Dakle, posto nisam neki veliki gamer, ne patim da imam sad nesto turbo jako i brzo, da sve nove igre mogu igrati u fullhd i max detaljima, sto mi ipak nije bitno

I s ovim igram sve nove igre, cak i na full hd neke idu, naravno uz manje detalja, dok kod nekih moram i rezu smanjiti ,i sve je igrivo...

Pes 2018 recimo na fullhd i mediumu daje solidnih 50fps sto je skroz igrivo


Sad trebam savjet:

Ostaviti ovu plocu, nadograditi mozda jos 8gb rama, i staviti neki najjaci FX procesor?

evo lista podrzavanja,

http://www.asrock.com/mb/AMD/880GMHU3S3/#CPU


Uzeo sam nedavno LC cc 120 hladnjak koji odlicno radi tako da bi se dalo i clockati ako treba


Ili prodati ako se uspije, pa preci na ryzena? iako da bih presao na njega, treba barem 2000 kn samo za proc, plocu i RAM, i to je neki minimum ulaganja, vjerojatno ce trebati i nesto vise

Ili naci nekog i5 na njuskalu, uzeti plocu i staviti ddr3,


ili uzeti samo FX 8350 recimo, i neku dobru grafu

Prodaje i frend Intel Core i5-3350P ,,za 500 kn, jos nabavim plocu, svoju prodam skupa s procom i ok, vidim po testovima da je taj proc tu negdje s FX 8300 ili se varam?


STa vi preporucujete? najjeftinije bi bilo uzeti FX proc, i dodati mozda jos 8gb Rama i to je to

Koliko je FX dobar u danasnjim i nadolazecim igrama? recimo da potraje neke 2 god bez nekog ulaganja
exer1212 je offline   Reply With Quote