View Single Post
Staro 01.03.2016., 21:27   #327
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
1. koji dućan i koliko gare?

2. bilo je ekipe koja je promjenom paste (tj. micanjem onih "žvaka") dobila puno bolje temperature (ali ti se možeš pozdravit s tim jer imaš MSI, i ne možeš skidat naljepnice bez da ne izgubiš garu + ne znači da bi nužno pomoglo)

Čak bi se i "jamstveni" vijci mogli nekako rješit, ali neću javno radi dežurnih moralista (pa me PM-aj)

3. pretpostavljam da je grafa očišćena barem donekle od prašine (koliko može s obzirom da "ne smiješ" skidat kuler)

4. XFX R9 280X u 11. misecu prošle godine (pola sata Furmarka 76C - servis Pohrani com. je nažalost shranjen pa nema više SS-ova u postu)
http://forum.pcekspert.com/showpost....&postcount=166

5. Sapphire R9 280X s AC Xtreme kulerom 53C u Furmarku zimi, stock 76C liti
http://forum.pcekspert.com/showthrea...19#post2863619

6. dakle temp. su ti kriminal, pitanje je vrimena kad će grafa uginit + usput žari i pali sve po kejsu

7. pretpostavljam da u tom Define kejsu imaš (2x14cm ventove za usis i jedan otraga 14 za ispuh) - jesi povećava brzinu ventova ili skida bočnu stranicu da vidiš ima li promjena u temp

8. jel grafa stvarno užarena možda software krivo očitava (popipaj metalni dio kulera dok je u full loadu)

9. jel ti tako stalno vruća ili si minja drajvere, isprobaj neke druge

10. moguće da je uzmu na servis i vrate kao sasvim ispravnu do 80C u igrama (oni vjerojatno neće stavit grafu u neki kejs, već open setup na stolu di će bit dosta ladnija)
Moguće da u njihovoj "konfi" i s nižim temp. ne bude istih simptoma

11. bude li ta grafa dočekala litnje temperature bit će veselo, pa rješavaj šta prije

12. zadnja solucija - ako te odyebu za reklamaciju, je sofverom povećat brzinu ventova grafe na max u loadu, ili nabavit aftermarket kuler nakon isteka gare (to je sad već upitno ulaganje)
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote