View Single Post
Staro 28.11.2007., 16:59   #95
Lihto
The Dark Side of Moon
Moj komp
 
Lihto's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,945
Citiraj:
Autor LAcy Pregled postova
Lijenčino jedna post se nalazi u ovoj istoj temi ali evo ga još jednom:


Nisam siguran da li je već bilo riječi o lažnim peer-ovima kojih je sve više u zadnje vrijeme. Znaju biti vrlo iritantni, skidate piece veličine 4MB i onda ne prođe hash check. Istina uTorrent će nakon tri puta banati taj IP, ali je već 12MB skinuto. Nakupi se dosta toga kod velikih downloada do 3-4 puta više od stvarne veličine. Rješenje postoji u obliku Peer Guardian-a, ali još nema verzije za Vistu (ima RC ali ne radi sa zadnjim updateom zbog nepotpisanog drivera). Lakše rješenje je korištenje uTorrenta i opcije ipfilter pod advanced. Uključite tu opciju ako već nije, skinite ipfilter.dat i stavite ga u %APPDATA%\uTorrent\ipfilter.dat ili gdje su vam postavke od uTorrenta.
Našao sam na netu vrlo jednostavan .bat file koji sve to radi sam:

@echo off
wget -N "http://www.bluetack.co.uk/config/nipfilter.dat.gz"
7za.exe x "nipfilter.dat.gz"
del "%APPDATA%\uTorrent\ipfilter.dat"
copy "nipfilter.dat" "%APPDATA%\uTorrent\ipfilter.dat"
del "nipfilter.dat"

Nije potrebno restartati uTorrent kad skinete novi ipfilter.dat, dovoljno je na peers tabu desni klik izabrati Reload IPFilter. NEMOJTE skidati svaki dan ipfilter jer piše da se update-a jednom tjedno. Pogledajte u logger-u da li je ipfilter učitan i da li blokira IP-ove. Od kada koristim ovu opciju nisam imao niti jedan hash check fail, ali zato imam gomilu IPFilter blocked peer x.x.x.x Doslovce svakih par minuta!
Također nije loše postaviti opciju bt.prio_first_last_piece na true da bi mogli vlc-om ili nečim sličnim što prije pogledati što zapravo skidate.

P.S.
Nadam se da sam pomogao. Ovaj post nije poziv na razmjenu zakonom zaštićenih file-ova.
__________________

ma vidio sam kasnije a zaboravio editirat post
__________________
Macbook M1+ LG32UQ85R
iPad 5 White 32gb Wifi
iPhone XR 128gb
Synology DS214Play(WD 2x4Tb RED)
Marantz SR5010B receiver+Jamo E680(5.0)+ Nvidia Shield TV Panasonic 42PV80
Lihto je offline   Reply With Quote