View Single Post
Staro 26.08.2019., 20:17   #2431
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,072
danas sam probao osposobit jedan stari (možda najstariji kojeg imam) sx763 , dignuo sam ga iz mrtvih sa jednom starom verzijom openwrt-a (12.09). niti jedna novija nije prolazila (išao sam od 18.x do 14, uopće nakon uploada ne "klikne" relej). onda sam probao sysupgrade kroz luci, i ubio ga. samo ta jedna verzija 12.09 radi, a nemam pojma odakle sam ju skinuo.

poanta je - namijenio sam ga da bude kod frenda i rutira njegovu kućnu mrežu na moj izlaz na net, ali imam problem - ako je dolazna linija uštekana u njegov virtualni wan port prije nego upalim router - router svim klijentima koji su na njegovim lan portovima proslijedi ip adrese od moje mreže, a routeru se ne može pristupiti. ako samo upalim router, čekam da se smiri, i onda uštekam wan port - onda je sve ok, njegovi klijenti dobiju ip adrese iz subneta koji je podešen na siemensu, i svi mogu na net kad uštekam kabel u wan port. ali ako ga takvog rebootam ili ugasim/upalim, banana. radi on, ali ne rutira, već glumi switch i moju dolaznu mrežu širi dalje.

neka ideja, ili neki link na noviju verziju openwrt-a koja radi?
jp_rv je offline   Reply With Quote