View Single Post
Staro 25.08.2019., 17:49   #3
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
Citiraj:
Autor Filc Pregled postova
Puno pitanja na koje nije lako dati odgovor. Prvo imaš li A1 ili tele2 pokućni ili..? Kakva ti je sada brzina i jačina signala. Mnogi imaju te antene na krovu i recimo kod mene koji sam udaljen od bazne stanice 3 km antena p56 dosta pomaže. Bez antene 3 crte a sa dvije antene ful tj. 5 crta.
Isto je i sa brzinom bez antena oko 20-30 mbps
a sa antenama dosegne i 100 što opet zavisi od opterećenosti bazne stanice. Ja sam na A1. Osim antena, udaljenosti od baznih stanica, opterećenosti baz. st. veliku ulogu kolika ti je brzina igra i kvaliteta odnosno vrsta rutera.
Rutera kao što si čuo na ovom i drugim forumima
ima raznih cijena, kvaliteta i kategorija. Uglavnom
imaš cat4-zte mf283+, b310, b315, cat6-zte mf286, b525, cat9-b715 i kod njih je razlika u signalu i brzini na istoj anteni i poziciji cat4=30, cat6-60 i cat9=90 mbps, naravno uz korištenje antene Iskra p56 Mimo i korištenje agregacija od 1, 2 ili 3 frekvencije što je moguće kod A1. Kod tele2 uglavnom je mogući rad samo na 1 frekvenciji iako ponegdje se može dobiti i 2 frekvencije u agregaciji (zbrajanje brzine). Sve ovo što ti je napisano i rečeno to važi za moju lokaciju, za tvoju treba ispitati kako je, tj.
nema garancije. Iako, za svaku situaciju sa antenom mogu potvrditi da je signal stabilniji (manje oscilacija) i
jači. Probaj.
Potraži malo po forumu o tim antenama je puno pisano pa češ i tamo pronaći o njima što te interesira.
Mislim da nije mjesto ovdje ovoj temi ali ako misli admin neka premjesti.
to mi je bilo bitno čuti, da antene djeluju odnosno da sa njima dobijem jači signal.

trenutno sam na tele2 pokućni, signal je dobar, Signal strength-84 dBm
i koristim ZTE MF 283 PLUS međutim zbog limitacije ili preopterećenosti bazne stanice dosta često brzina padne na niske grane

pa sam išao testirati T-mobile, ali nekim čudom u mojoj kući T-mobile ima užasan signal... Signal strength-100 dBm iako je 1km od mene bazna stanica.
pa sam otišao bliže baznoj stanici i brzine su odlične, što znači da bi trebao koristiti vanjske antene ako želim koristiti T-mobile.

hvala na odgovoru
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote