View Single Post
Staro 21.08.2019., 09:53   #122
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
U potpunosti se slažem s tim, no ponavljam, primjer ili 2 nema veze s nekom realnom potrebom. Koliko ljudi kopira s kompa na komp ili ima doma NAS?
Možda ovdje na forumu nekolicina, no van toga, 1-2% ljudi?

Van toga, ljudi još uvijek imaju 2-3 mbit/s brzine interneta, 90% ljudi ne zna složiti router samostalno, 95% ljudi ne zna što je NAS a svi imaju potrebu za giga portovima. Vjeruj mi, znam. Čim spomeneš brže portove, ljudima se razjape oči a pojma nemaju kakav internet imaju, važno je da imaju gigabitne portove.

I uzmi u obzir, mi ovdje na forumu imamo neko znanje pa nam se to čini nekako preko potrebnim. Van foruma, priča je drugačija.

2019. godina, Sesvete (bio jučer tamo), max brzina koju nudi HT ili A1 na određenoj lokaciji je 12/15mbit/s. Ta ista firma ima VOIP, 30 zaposlenih, PBX itd.

Kažem, 90% ljudi nema potrebe za tim, ali ako već ima, uzmeš router s giga portovima i svi sretni.

Ponavljam, router košta 200kn
Jednim dijelom se slazem jer razumijem sto hoces reci, drugim ne bas zbog ovog sto je mario naveo. Danas je i lokalna wifi mreza preko 100 mbita tako da je pitanje vremena kada ce ti 100 mbitni lan postat usko grlo, vrlo vjerojatno cim spojis neki uredaj (nas/komp/stogod) s cega ces morat povuc nesto, a tu je onda steta bit ogranicen na 100 mbita.
Cuky je offline   Reply With Quote