View Single Post
Staro 02.08.2019., 13:34   #3
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,932
Ovo je u biti OT ali eto čisto da podijelim iskustvo.

Po meni, biti ćeš kriv kako god Ipak si ti taj koji upire da se to riješi, ti si taj koji to mora znati itd. A još kad krene delirium tremens oko toga što nema interneta

U jednoj od bivših firmi krenuo sam raditi slično, bilo je kakvih 6 kompova, jedan laptop i nekoliko printera raštrkanih po 3 kanecelarije razdvojene hodnikom i salom za sastanke.

Prijelomni trenutak koji je doveo do toga da se krene u modernizaciju se dogodio kada su radnici, prilikom uređivanja radione (bilo je ruzine posvuda), nehotice brusilicom presjekli telefonski kabel koji je bio povučen s vanjske strane zgrade (direkt iz ormarica je virio ) po cijevima konstrukcije od strehe do šefovog ureda, gdje je ulazio u ruter kroz prozor. Dakle, lakrdija.

Dodatni faktor je bio taj što su UTP kabeli bili skroz rasušeni i moralo se povuć nove, jednostvavno bi nasumično veza pukla, pa malo ispresavijaš kabel i onda opet proradi.

Na kraju sam riješio sve tako da sam povukao novi telefonski kabel u prvi najbiliži ured (na negodovanje šefa jer on je glavni, jel, i treba ruter biti kod njega ), ondje ubacio ruter, na njega spojio jedan komp te s UTP kabelom pošao u switch koji je bio u uredu s tri računala te od njega je išao još jedan UTP kabel prema drugom svitchu na koji su spojena preostala dva računala. Spojio sam i jedan stari ruter na taj prvi switch da dobijem jači wireless u tom drugom (srednjem uredu) koji je praktično pokrivao sve urede. Svi kabeli su išli kroz postojeće kanalice.

Praktično je korištena samo postojeća oprema, možda je jedan switch kuplje uz UTP kabel i konetore, čak smo i klješta posudili. Jedan OGROMAN zajeb sam napravio kada nisam pravilno krimpao konektore pošto nisam ispoštovao parice. Bio sam jako pametan, jel, i kako to nikako nije radilo krenem čitat specifikaciju: UTP = unshielded twisted PAIR ... došlo mi je da se zadavim sa preostalim komadom kabela. Zamijenim konektore i sve je bilo tip top.

Ali naravno, u više navrata je bilo, kada bi puko internet ma to je Marko nešto ovo ono, mreža kenj kenj. To je neminovno. Krivica je kao voda, uvijek nađe svoj put.
mkey je online   Reply With Quote