View Single Post
Staro 18.04.2019., 03:09   #46
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,401
Citiraj:
Autor Jakic007 Pregled postova
Pozdrav,

Otprilike 5 godina sam imao ZTE 931VII v1 od T-Coma i nisam mogao port forwardati njega jer opcija jednostavno nije radila. Ostatak je radio 'ok' ali eto poceo je crkavati pa je danas dosao tehnicar i ugradio novi SpeedPort Plus.

Sav sretan, odem u njegove postavke na 192.168.1.1 i ubrzo dozivim razocarenje jer ne mogu DNS server namjestiti koji zelim, citam po forumima da ni na njemu ne radi forwardanje portova, signal katastrofa...

Sad evo proucavam malo koje su mi opcije obzirom na to da imam maxtv i vidim da je moguce rjesenje da kupim third party ruter, postojeci SpeedPort prebacim u brdge mode, na njega spojim MaxTv i novi ruter(lan->WAN) i dobivene pppoe postavke utipkam u novi ruter.

E sad, zanima me par stvari.
1. Znaci ako sam dobro razumio, speedport onda ima samo ulogu modema i dostavlja liniju na maxtv i na moj novi ruter?
2. Ako je 1. ispravno onda na svom novom ruteru sam bog mreze i mogu namjestit dns server, portovima upravljati, firewall, nat... Sve postavke su na meni?
3. Ako je sve pod 1 i pod 2 tocno koji mi ruter preporucate kupiti da ima dosta dobru jacinu signala, da je pouzdan i siguran(vjerovatno je dobro da dobiva firmware update redovito od proizvodaca) i da mi nudi sve te opcije koje sam naveo gore.

Ne znam bas kako se krecu cijene pa eto ako mozete molim vas da posaljete par modela koji bi odgovarali razlicitih cijena i napisete zasto se mozda isplati uzeti skuplji i tako to.
Napomena: nije problem naruciti s interneta izvana ili bilo gdje u RH.

Hvala unaprijed!

Edit: zaboravio sam napomenuti da sam na bakru 40 Mbps download.

1.Cijena?
2.Sa VoIP podrškom?

I dalje kod mene radi ko sat DSL-AC68U (upogonjen IPTV i Net)
Koliko znam TCom je jedini koji i dalje će ti dati Username i Password za WAN a ostali ti nebi ni za kakve pare.
Mogu samo da ti kažem da niti neosjetim WAN downtime na ovom DSL-AC68U

https://www.asus.com/Networking/xDSL...ters-Products/
__________________
Pošten trgovac:
1,2,

Zadnje izmijenjeno od: Karlo666. 18.04.2019. u 03:17.
Karlo666 je offline   Reply With Quote