View Single Post
Staro 06.07.2014., 14:20   #81
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
Citiraj:
Autor Banane su fine Pregled postova
Lijep pozdrav,

dakle, do prije 5 dana sam imao lijepi crni speedtouch thompson router koji je radio bezprijekorno sve dok mu unazad zadnjih tjedan dana njegovog zivotnog vijeka nije preminuo wifi.
Nakon epske bitke između t-coma i njihovog, ugovorom zarobljenog, korisnika, na vrata doticnoga stiže gospo'n tehničar sa novim ruterom - ZTE ZXDSL 931VII (buduci da sam zahtjevao da mi ne daju ADB ).
Eh sad, problem krece toga istoga dana, 4.7.2014. kada je gospo'n instalirao (čitaj: uštekao u struju i dsl) to relativno novo 'cudo' tehnologije. Na moj zahtjev: možete li konfigurirati router i portove i wi-fi i ostatak; kolega odgovara: ma to bu on sve sam, gazda.
Rekoh oke, ako ce sam. No na kraju se ispostavilo da sam sve sam morao raditi, naravno.
Ruter je nakon toga radio relativno oke.
Slijedeci dan, 5.7.2014 ~ 10:00, upalim racunalo da bi me zatekao jedan lijepi usklicnik dolje preko ikone u trayu. Provjerim telefon - također ne radi.
Povuci - potegni, isti scenarij od dana prijasnjeg. Dolaze ovaj puta dva tehnicara.
- problem je u ruteru -> daju mi novi ruter isti takav.
-'' mozete li mi molim vas instalirati ruter postavke i sve to? ''
-'' ma nejte se sekirat gospon, sve bu sam.''
-''oke, hvala vam i doviđenja'' (da opet sam nasjeo na istu foru)
Pošto sam gejmer, polu profesionalni, streamam, surfam i ne znam sta ne - ocekujem da ce mi internet raditi bez problema kao i do sada sto je radio ( zaboravih napomenuti da imam 10mbit/1mbit. ) Međutim, internet radi normalno relativno samo sto imam packet lossove, connection quality mi je 60%, ping 95 +- 100 (dok ne radim bas nista, nego pisem ovaj forum post, ostala tehnologija, pa cak i pec i mikrovalna su mi ugasene u kucanstvu, tako da nemam ostalih stvarčica pospojenih po mreži).
Sinoć igram sa teamom malo igrice i na teamspeaku konekcija isto takva kakvu sam sada naveo, otvaram jako sporo neke tabove na chromeu, u gameu me konstantno dca na random - nekad svakih 5 min, nekad svakih 30, sto se do sada nikako nije događalo.
=========================================

TL;DR: ne radi mi kako spada, sta da radim, vec sam povilenio. Kao neki dobar ruter ovo ono, a drame ima više nego u šekspiru.
Oprostite za wall of text.

- Banane su fine
Za ovo boldano probaj isključiti UPNP,za ostale probleme sačekaj da se javi neko iskusniji
EDIT:Provjeri na koliko ti je namješten MTU u routeru pa onda ovako istestiraj svoj max MTU http://www.dslreports.com/faq/5793
Meni je na TG782 bio na 1500 a max mi je 1492 pa je dolazilo do pucanja veze i sličnih problema kao kod tebe.
Veki-os je offline   Reply With Quote