View Single Post
Staro 22.01.2008., 22:20   #50
generic
Premium
Moj komp
 
generic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,053
Citiraj:
Autor Quick22 Pregled postova
Služe za stvari tipa "moj tata je jači od tvog"

A ako čovjek uzima procesor na duže vrijeme i ima love da to plati ... zašto nebi uzel jači procesor??
A nekima je to nebitno jer budu ovak i onak kad izađe nešto novo i bolje odmah to kupili tak da njihov tata opet proba doći na najviše mjeto na postolju
Ha čuj, neki kojima procesor ne služi za nadoštukavanje alata () i ne bave se obradom videa, kao npr. ja, će radije umjesto da sad pljunu 1600kn za kvad, uzeti proc za 800 kn (jer ionako sad beneficija od dodatne dvije jezgre nema), a 800kn spremit pa za godinu dana se taj proda za recimo pola cijene i onda se opet na raspolaganju ima 1200kn, a vjerojatno će tad za tu cijenu bit boljih kvadova nego da sad kupim Q6600.

Znači rezultat je (20:30 ) ili imati godinu dana kvad ili imati godinu dana nešto slabije pa za godinu dana kupiti noviji kvad. Hvala na pitanju, biram ovo drugo.

A što se tiče cijena E8X00 serije, ne znam što se čudite jer su cijenovni razredi slični kao i kod E6550/6750/6850. Skoro iste pare, više cachea, a između pojedinih modela ista meta, isto odstojanje. Pa ako je E6750 bio best buy, preslikano na E8X00 seriju je to E8400 (valjda).
generic je offline   Reply With Quote