View Single Post
Staro 11.09.2014., 14:57   #47
Space
ASUS
Moj komp
 
Space's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Beograd
Postovi: 263
-->
Vidi ništa ja nisam napisao pogrešno, samo kažem da se lupeta, priča u prazno i vrte postovi, hejt ili šta god bez razloga, definitvno. Perica Bari je naš najtrofejniji i svetski poznat overkloker, ko ne zna ne bi trebalo ništa ni da piše Sa druga strane i sam imam toliko iskustva na tom polju pa opet ko ne zna hmmm teško mi je dalje na ovu temu Što se tiče tebe Milnetije na polju oc-a si se pokazao, kako si se pokazao. Ne bi na tu temu. Da te zovem niti imam broj niti bih, sorry ali nemam vremena.

Evo i prvi test:
BCLK je prvi pokazatelj da ima pomaka, zna da bude i do 8-9MHz razlike, tj. sa množiocem recimo 33, razlika može da bude i preko 300MHz, i to samo BCLK razlikom. Povećanjem BCLK-a povećavaju se i performanse memorije. Kontroler za memoriju jednostavno bolje radi. Nije u pitanju samo razlika u pinovima, nego elektronici koja to gura.

O čemu pričam: http://www.ocaholic.ch/modules/smart...d=1425&page=16

Sa druge strane i memorija ide bolje, kako sa latencijama, tako i sa finalnim klokom. Kako god da okreneš na ASUS-u ovom poromenom na soketu i dodatne elektronike, memorijski kontroler znatno bolje radi posao.

No da ja vas ne farbam, marketing itd. kako kažete, eto u narednih nekoliko dana biće više na tu temu na sve strane, pa onda komentarišite do mile volje.

P.S U narednih dva meseca svi će raditi revizije svojih ploča na soketu, zašto? Razmislite malo bolje.
__________________
Space je offline   Reply With Quote