View Single Post
Staro 14.02.2014., 14:04   #54
osspaljeni
Silence
Moj komp
 
osspaljeni's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 671
Citiraj:
Autor lucatoni05 Pregled postova
Ovdje u podacima o maticnoj pise za BIOS:
Brand: American Megatrends Inc.
Version: 0408
Date: 04/10/2009

Pa ako vam nije problem da mi objasnite sa kojim programom mogu odraditi flash BIOS-a ili ako nema program na koji drugi nacin to trebam uraditi
Zar nije već objašnjeno sve u detalje....
American Megatrends = AMI BIOS, znači ide MMTool, znači imaš sreće i nemoraš tipkarati po cmd-u
Imaš sve za skinuti u tamo ispod prvog posta pod "Attached Files".
Citiraj:
Autor lucatoni05 Pregled postova
1. Da li ja trebam sve odraditi(ubaciti mikrokodeove i flashati BIOS) sa ovim procesorom koji je trenutno na maticnoj ili ubacim ovaj novi procesor i onda sve odradim?
2. Za ubacivanje mikrokodova ima objasnjeno na prvoj stranici, ali kako da uradim flash BIOS-a, vidim da se spominje neki program AMI, pa me interesuje da li i ja mogu sa tim programom flashati BIOS ili moram na neki drugi nacin?
3. Da li treba jos nesto softverski rjesavati osim ubacivanja mikrokodova i flashanja BIOS-a?
1. Mislim da je bolje staviti kodove prije nego staviš novi procesor.
Zapravo je logično da ih staviš prije. Neće ništa naškoditi procesoru koji je trenutno na ploči i možeš biti 100% siguran da će novi procesor raditi kako treba.

2. AMI nije program već tip biosa.
Ima ih 2: Award (Phoenix) i AMI (American Megatrends) i za svaki je pojašnjeno kako se radi (Za Award moraš tipkati ono u CMD, a za AMI ide MMTool).
Kako ćeš flashati bios pogledaj na stranici proizvođača svoje ploče i skini šta se već nudi za flashanje, obično je alat zapakiran zajedno sa BIOSom i uputstvima koja nitko ne čita

3. Nope
Eventualno Prime95 i IntelBurn ako želiš testirati stabilnost sustava i RealTemp ako te zanimaju temperature.
__________________
Pošteni trgovac: 1 2
771 to 775 for Dummies
osspaljeni je offline   Reply With Quote